ბ) ინფორმაცია საქონლის ფასების, მიწოდების ვადების, საქონლის სერთიფიკაციისა, საგარანტიო წერილის და საქონლის კონკურსით განსაზღვრულ ტექნიკურ პარამეტრებთან შესაბამისობის დადასტურების პირობების შესახებ (ფორმა №3);
დ) ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული საბანკო გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე, რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მიწოდების ვადას;
ვ) პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს მითითებულ კრიტერიუმებს და უნდა წარმოადგინოს მოთხოვნილი ინფორმაცია და მათი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია;
ზ) პრეტენდენტმა საკონკურსო წინადადებასთან ერთად, უნდა წარმოადგინოს მწარმოებელი საწარმოს, ან ქარხანა-მწარმოებლის ოფიციალური სავაჭრო ორგანიზაციის მიერ პრეტენდენტის სახელზე გაცემული საგარანტიო წერილი, საქონლის დასახელების, რაოდენობისა და მიწოდების ვადების მითითებით, რომლის შესაბამისად, პროდუქციის ქარხანა-მწარმოებელი იღებს ვალდებულებას დაამზადოს, ხოლო თავად მწარმოებელი, ან მწარმოებლის ოფიციალური სავაჭრო ორგანიზაცია კისრულობს ვალდებულებას მიაწოდოს პრეტენდენტს, საკონკურსო დოკუმენტაციით და შესყიდვის ობიექტით განსაზღვრული პროდუქცია. ქარხანა-მწარმოებლის საგარანტიო წერილის არ ქონა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას;
თ) მიწოდებული საქონლის ხარისხი უნდა აკმაყოფილებდეს არსებულ სტანდარტებს და თან უნდა დაერთოს: საქონლის წარმოშობის სერთიფიკატი ან/და საქონლის ხარისხის სერთიფიკატი ან/და პასპორტი.
4. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა 2023 წლის 7 დეკემბრის 16:00 საათი. აღნიშნული ვადის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
5. განაცხადები შეფასდება 2023 წლის 7 დეკემბერს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
7. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილება) და მოიცავდეს მიმწოდებლის მიერ გასაწევ ყველა ხარჯს მათ შორის დღგ-ს;
8. მიწოდება უნდა განხორციელდეს მიწოდების ვადის და შემოთავაზებული ფასის შესაბამისად.
10. შემოსული განაცხადის შეფასება იწარმოებს „ტექნიკური შესაბამისობის, ფასებისა და მიწოდების გრაფიკის” ფორმის მიხედვით. განაცხადი, რომელიც არ შეესაბამება მე-2 და მე-3 პუნქტებში აღნიშნულ პირობებს და შესყიდვისთვის განსაზღვრულ თანხობრივ პარამეტრს იქნება უარყოფილი, როგორც ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურისთვის შემუშავებულ მოთხოვნებთან შეუსაბამო.

б) сведения о ценах на товары, условиях поставки, сертификации товаров, гарантийном письме и условиях подтверждения соответствия товаров техническим параметрам, определенным конкурсом (форма № 3);
г) в случае предварительного запроса поставщик обязан предоставить банковскую гарантию, выданную лицензированным банком в Грузии (гарантия, выданная страховой компанией, не принимается) на соответствующую сумму запрошенного аванса, срок действия из них должно пройти 90 (девяносто) календарных дней после срока поставки товара;
е) участник торгов должен соответствовать указанным критериям и должен предоставить запрошенную информацию и подтверждающую документацию;
ж) вместе с конкурсным предложением участник должен представить гарантийное письмо, выданное изготовителем или официальной торговой организацией изготовителя на имя участника тендера с указанием наименования, количества и условий поставки товара, согласно которому завод-изготовитель обязуется изготовить продукцию, а сам изготовитель либо официальная торговая организация изготовителя исполняет обязательство по поставке участнику торгов продукции, указанной в конкурсной документации и объекте закупки. Отсутствие гарантийного письма завода-изготовителя приведет к дисквалификации участника торгов;
з) Качество поставляемого товара должно соответствовать действующим стандартам и должно сопровождаться: сертификатом происхождения товара и/или сертификатом качества товара и/или паспортом.
4. Крайний срок приема заявок – 7 декабря 2023 года в 16:00. Заявки, поданные после указанного срока, рассматриваться не будут.
5. Рассмотрение заявок будет проводиться 7 декабря 2023 года по адресу: ул. Марка Бронштейна №1, АО «Сакрусэнерго», Тбилиси.
7. Цены должны быть предложены в национальной валюте (предложения, представленные в других валютах, не рассматриваются) и включать все расходы, подлежащие оплате поставщиком, включая НДС;