წარმატებისა და აღიარების პროგრამა
2022 წლის 9 ივნისს საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტოში საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების სამინისტროს ორგანიზებით „აღიარებისა და წარმატების პროგრამის“ დაჯილდოვების ცერემონია გაიმართა. პროგრამის მიზანია  ქვეყნის ეკონომიკური განვითარების ხელშეწყობა და ინოვაციების  ხარისხის მხარდაჭერა. კონკურსში  მონაწილეობა მიიღო სამინისტროს დაქვემდებარებაში არსებულმა თითქმის ყველა სტრუქტურამ.
ნომინაციაში  „საუკეთესო მიღწევა საქართველოს მთავრობის სამოქმედო გეგმით და სტრატეგიით გათვალისწინებულ კომპონენტში“, დამოუკიდებელი ექსპერტებისაგან შემდგარმა ჟიურიმ, პროექტით: ორჯაჭვა 330 კვ ეგხ „ 1,2 გარდაბანი“ [ორჯაჭვა 330 კვ ეგხ „1,2 გარდაბანის“ საქართველო აზერბაიჯანის საზღვარზე გადაერთება] გამარჯვებულად სს გეს „ საქრუსენერგო“ გამოავლინა.
მოცემული დავალების შესრულების პერიოდი დაემთხვა მსოფლიოში, მათ შორის საქართველოშიც არსებულ რთულ ეპიდემიურ ვითარებას. ამასთან, სამუშაოს წარმოების ადგილი გამოცხადდა წითელ ზონად, რაც  დამატებით გაუთვალისწინებელ სირთულეებს წარმოადგენდა კომპანიისათვის. პროექტის განხორციელება და ვადების დაცვა ერთგვარ გამოწვევადაც კი იქცა, რასაც ჩვენმა გუნდმა წარმატებით გაართვა თავი და დადგენილ ვადებში დაასრულა სამუშაოები.
ვულოცავთ კომპანიის გენერალურ დირექტორს ბაჩანა სულაძეს და  სს გეს „საქრუსენერგოს“ თითოეულ თანამშრომელს მიღწეულ წარმატებას.

Программа успеха и признания
9 июня 2022 года в Агентстве инноваций и технологий Грузии состоялась церемония награждения «Программы признания и успеха», организованная Министерством экономики и устойчивого развития Грузии. Цель программы – содействие экономическому развитию страны и поддержка качества инноваций. В конкурсе приняли участие практически все структуры министерства.
В номинации «Лучшее достижение в компоненте, предусмотренном планом действий и стратегией правительства Грузии», жюри, состоящее из независимых экспертов, с проектом: Орьячва 330 кВ ЭГК «1,2 Гардабани» [переключение 2-х цепной линии 330 кВ ЭГК «1,2 Гардабани» до границы Грузия-Азербайджан] как выявило победителя «Сакрусэнерго».
Период выполнения этой задачи совпал со сложной эпидемической ситуацией в мире, в том числе и в Грузии. Кроме того, место производства работ было объявлено красной зоной, что представляло для компании дополнительные непредвиденные трудности. Реализация проекта и соблюдение сроков даже стали своего рода вызовом, с которым наша команда успешно справилась и выполнила работу в установленные сроки.
Поздравляем генерального директора компании Бачана Суладзе и всех сотрудников АО «Сакрусэнерго» с достигнутыми успехами.