(შესყიდვის ობიექტი: სახაზო არმატურის შეძენა )
1.სს გეს „საქრუსენერგო” შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს 2014 წელს მითითებული საქონლის შესყიდვისათვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის შესაბამისად დადგენილი წესით განხორციელებაზე, უფლებამოსილია შეარჩიოს მოსაწვევი პირები, შეაფასოს მათი განაცხადები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება.
2.ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, შემსყიდველი გიწვევთ ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილეობისათვის და გთხოვთ წარმოადგინოთ თქვენი განაცხადი შემდეგი დოკუმენტებისა და ფორმების მიხედვით:
დ) დასაშვებია წინასწარი გადახდა. ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში იგი არ უნდა აღემატებოდეს მისაწოდებელი საქონლის ღირებულების 50%. მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საბანკო გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე და ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია 3,5%. რომელთა მოქმედების ვადა 90(ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს საქონლის მიწოდების ვადას.
3. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარშალ გელოვანის N2, სს გეს „საქრუსენერგო”-ს კანცელარია.
4. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა 2014 წ. 27 მაისს 18 საათი. აღნიშნული ვადის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
5. განაცხადები შეფასდება 2014 წ. 27 მაისს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარშალ გელოვანის N2, სს გეს „საქრუსენერგო”.
6. განაცხადი წარდგენილ უნდა იქნას ქართულ, რუსულ ან ინგლისურ ენაზე მე-3 პუნქტში მითითებულ მისამართზე.
7. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება გადაყვანილი იქნება ეროვნულ ვალუტაში იმ დღისთვის ეროვნული ბანკის მიერ დადგენილი კურსის მიხედვით);

(Purchase object: purchase of line fittings)
1. JSC “Sakrusenergo” subsequently “the buyer” owns the funds for the purchase of the specified goods in 2014. These funds will be used to ensure the performance of the purchase agreement concluded as a result of this procedure. The buyer is responsible for the implementation of the mentioned procedure in accordance with the established procedure, is authorized to select the invited persons, evaluate their applications and conclude a purchase agreement with him no later than 10 days after the winner is identified.
2. Based on the above, the buyer invites you to participate in the price survey (competition) procedure and please submit your application according to the following documents and forms:
d) Advance payment is allowed. If an advance is requested, it should not exceed 50% of the value of the goods to be delivered. The supplier is obliged to provide a bank guarantee (guarantee issued by an insurance company is not accepted) for the corresponding amount of the requested advance and a bank guarantee of 3.5% for the performance of the contract. whose term of validity should be 90 (ninety) calendar days longer than the term of delivery of the goods.
3. The application should be submitted to the following address: St. N2 Marshal Gelovani, Tbilisi, office of JSC GE “Sakrusenergo”.
4. The deadline for receiving the application is 2014. May 27, 6 p.m. Applications submitted after the mentioned deadline will not be considered.
5. Applications will be evaluated in 2014. on May 27 at the following address: St. Tbilisi Marshall Gelovani N2, JSC GE “Sakrusenergo”.
6. The application must be submitted in Georgian, Russian or English to the address specified in point 3.
7. Prices should be offered in the national currency (the offer presented in another currency will be converted into the national currency according to the exchange rate established by the National Bank for that day);