სს გეს „საქრუსენერგო“ გიწვევთ ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურა მონაწილეობის მისაღებად
განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადება, „მარნეული–აირუმის“ პროექტის ფარგლებში 500 კვ ეგხ „მარნეული–აირუმის“ მშენებლობაზე, 500 კვ ეგხ „მუხრანის N42 ანძიდან საქართველო სომხეთის საზღვრამდე 1.
ქ.თბილისი                                                                              24 მაისი 2022 წელი
ს გეს „საქრუსე ენერგიის“ შემდგომში „შემსყიდველი“ ახორციელებს საქონლისა და შესყიდვისთვის. ეს ყველაფერი მოხდა ამ ბოლო ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების დაცვის უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია, შესაბამისად, რამდენიმე წესით დღეზე, უფლებამოსილია მანქანის მოსაწვევი პირები, შეაოსოს მათი განაცხადები და გაიმარჯვა გამოვლენიდან.
ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, შემსველი გიწვევთ ფასთა გამოკითხვისას (კონკურსის პიროვნება) მონაწილეობის მისაღებად და ნებაყოფლობით წარმოადგინოთ თქვენი განაცხადი შემდეგი დოკუმენტებისა და ფორმების მიხედვით:
ბ)  ინფორმაცია ტექნიკური ინფორმაციის შესახებ (ფორმა N3);
დ) ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში ის არ უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების 30%-ს. მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინა საბანკო გარანტია (სადაზღვევო კომპანია გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამისი ოდენობაზე მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს მუშაობას.
ე) ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულებები 5 საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია, ხელსეკრულების ტემპერატურის 3,5%-ს (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) ოდენობით. მთელი მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს სიმაღლე  ვადას.
კომპანიას უნდა ჰქონდეს, 3 (სამი მუდმივმოქმედი სისტემა საბაზისო სადგურების GEO–CORS–ისში ჩართული GPS GNSS მიმღები.
პრეტენდენტს, უნდა ჰყავდეს არანაკლებ 3 (სამი) ამზომველი, რომელიც უნდა შეესაბამებოდეს საკადასტრო აგეგმვის/აზომვით სამუშაოების შესრულების უფლებამოსილების პირის სერტიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება საჯარო სამართლის იურიდიული პირის .
პრეტენდენტი, ბოლო ხუთი (5) წელი (2017, 2018 2019 2020 და 2021) მთელ მსოფლიოში მაღალი ძაბვის ელექტროგადამცემი ხაზის დიზაინის დიზაინის დიზაინი 3 განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადების მომზადება, საერთაშორისო ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების ფინანსები. ადგილობრივი, არასაერთაშორისო კომპანიების პროექტების დაკვეთები). კონსულტანტმა – პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადება უნდა წარმოადგინოს აღნიშნული დოკუმენტი დამადასტურებელი დოკუმენტი. დოკუმენტი/ინფორმაცია, რომელიც ადასტურებს მსგავსი მომსახურებების გაწევას).
პრეტენდენტი – უნდა ჰყავდეს ან/და კანონიერი გაფორმებული ხელშეკრულება შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონე სპეციალისტების მიერ (ან კომპანიასთან) შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ. ექსპერტ-შემფასებლის მინიმალური საკვალიფიკაციო გადაწყვეტილებაა: ზოგადი სამუშაო მატერიალური და არატერიალური აქტივობების შეფასება 5 წლის განმავლობაში; დიზაინი: დიზაინი 2 განსახლების პროექტში – მატერიალური და არამატერიალური აქტივობების შეფასება/აუდიტი, საერთაშორისო სამედიცინო ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების გადაწყვეტილება.
„მიმწოდებელი“ უნდა უზრუნველყოს განსახლების სამოქმედო გეგმა თუ აღნიშნულ პროექტთან ჩაწერა ყველა სხვა, გარდა საჯარო ხელმისაწვდომია, კონფიდენციალურობის უსაფრთხოების უზრუნველყოფა.
განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ დახურულ კონვერტში შემდეგ მისამართზე: ქ. ბილისი მარკონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახურში.
განაცხადის მიხედვით ბოლო ვადაა  2022  წლის 3 ივნისის 16 საათი. აღნიშნული განაცხადის შემდეგ არ განიხილება.
განაცხადები შეფასდება 2022 წ. 3 ივნისის შემდეგ მისამართი: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახური.

Подготовка плана мероприятий по переселению в рамках проекта «Марнеули-Айрум» для строительства электростанции «Марнеули-Айрум» площадью 500 кв.м, на новом участке протяженностью 18,56 км от башни N42 « Электростанция «Мухран» до границы Грузии и Армении.
Тбилиси, 24 мая 2022 г.
АО «Сакрусэнерго» впоследствии «покупатель» владеет денежными средствами для приобретения указанных товаров и услуг. Эти средства будут направлены на обеспечение исполнения договора купли-продажи, заключенного в результате данной процедуры. Покупатель несет ответственность за проведение указанной процедуры в установленном порядке, имеет право выбирать приглашенных лиц, оценивать их заявки и заключать с ним договор купли-продажи не позднее 10 дней после определения победителя.
д) В случае предварительного запроса после подписания контракта поставщик обязан предоставить банковскую гарантию исполнения контракта в течение 5 банковских дней в размере 3,5% от стоимости контракта (гарантия, выданная страховая компания не принимается). срок действия которого должен на 90 (девяносто) календарных дней превышать срок выполнения работ.
Претендент должен иметь не менее 3 (трех) геодезистов, которые должны иметь удостоверение лица, уполномоченного на выполнение кадастровых планировочных/изыскательских работ, которое выдается «Единым национальным органом по аккредитации – Центром аккредитации» юридического лица под государственным закону, аккредитованной организацией в соответствии с требованиями законодательства Грузии.
В течение последних пяти (5) лет (2017, 2018, 2019, 2020 и 2021 годы) участник торгов должен иметь опыт подготовки не менее 3-х планов мероприятий по переселению при строительстве высоковольтных линий электропередачи в рамках проектов, финансируемых международными организациями. финансовые учреждения (МФИ) и/или донорские организации (также принимаются заказы на проекты местных и немеждународных компаний). Консультант-участник вместе с тендерным предложением должен предоставить документацию/сведения, подтверждающие указанные сведения (например: договоры с соответствующими актами приемки-передачи или договоры с иными документами, подтверждающими их исполнение, или номера тендеров/CMR, в которых подтверждена передача денег). либо ссылку на утвержденный документ, опубликованный на официальном сайте, либо иной документ/информацию, подтверждающую оказание аналогичных услуг).
Участник тендера — должен иметь и/или подписать договор со специалистом (или компанией) с соответствующей квалификацией для целей проведения оценки, который должен обладать сертификатом оценщика материального и нематериального имущества, который будет выдан Национальное агентство по аккредитации – Аккредитационный центр, в соответствии с требованиями законодательства Грузии соответственно аккредитованному лицу. Минимальными квалификационными требованиями к эксперту-оценщику являются: общий опыт работы в области оценки материальных и нематериальных активов не менее 5 лет; Конкретный опыт: Минимум 2 проекта по переселению – оценка/аудит материальных и нематериальных активов в соответствии с требованиями Международных финансовых институтов (МФИ) и/или донорских организаций.
Заявление необходимо подать в закрытом конверте по адресу: ул. Служба закупок №1 Биллиса Марка Бронштейна АО ГП «Сакрусэнерго».
Крайний срок приема заявок – 3 июня 2022 года в 16:00. Заявки, поданные после указанного срока, рассматриваться не будут.
Заявки будут рассмотрены в 2022 году. 3 июня по адресу: ул. Марка Бронштейна №1, отдел закупок АО «Сакрусэнерго», г. Тбилиси.
Цены должны быть предложены в национальной валюте (предложения в других валютах не рассматриваются), включая НДС;
Доставка должна быть произведена в соответствии с предоставленной информацией о ценах и графиках поставок.