შესყიდვის ობიექტი:   500 კვ ეგხ „კავკასიონზე“ N1-21 (გალის რაიონი) და N153-N232 (კოდორის ხეობა) ანძებს შორის მონაკვეთზე ჩასატარებელი სარემონტო სამუშაოები
ქ.თბილისი                                                                                       19 მაისი 2022 წ.
შემსყიდველი აფრთხილებს კონკურსში მონაწილეობის მსურველ ყველა კომპანიას:
• კორონავირუსის პანდემიის გავრცელებასთან ბრძოლის მიზნით დაწესებული შეზღუდვების გამო, შემსყიდველმა შეიძლება უარი თქვას კოდორის ხეობაში შესასრულებელი სამუშაოების შესყიდვის მიზნით ხელშეკრულების გაფორმებაზე, კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან.
• კონკურსის ტექნიკური დავალებით გათავლისწინებულია სამუშაოების შესრულება, რომელიც მოითხოვს, 500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ გამორთვას დაგეგმილი სამუშაოების მიმდინარეობის პერიოდში. აღნიშნული გამორთვა შეთანხმებულია საქართველოს ეროვნულ სადისპეჩეროსთან. არსებული გამოცდილების გათვალისწინებით სახელმწიფო და საზოგადოებრივი ინტერესებიდან გამომდინარე შესაძლებელია გმორთვის პერიოდის გარკვეული ვადით შემცირება ან/და სრულად გაუქმება.
ბ)   ინფორმაცია ტექნიკური შესაბამისობის და ვადევის შესახებ, ფორმა N3 (თან ერთვის);
გ)   ინფორმაცია შესასრულებელი სამუშაოს მოცულობების შესახებ, ფორმა N4 (თან ერთვის);
• ბოლო 5 წლის განმავლობაში 220 კვ და ზემოთ ეგხ-ების სარემონტო-სამონტაჟო სამუშაოების შესრულების გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის რანგში) ხელშეკრულებები და მიღება ჩაბარების აქტები;
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახურში.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2022  წ.  27 მაისის 16 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2022  წ.  27 მაისს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.

Purchase object: repair works to be carried out on the section between the towers N1-21 (Gali region) and N153-N232 (Kodori valley) on the 500 sq.
Tbilisi, May 19, 2022
Due to the restrictions imposed to fight the spread of the coronavirus pandemic, the buyer may refuse to sign the contract with the winning company for the procurement of the works to be performed in the Kodori Valley.
According to the technical task of the competition, the performance of the works, which requires the shutdown of 500 kV Egkh “Kavkasion” during the period of the planned works, is aimed at. The said shutdown has been agreed with the National Dispatch Center of Georgia. Taking into account the existing experience, it is possible to shorten the blackout period for a certain period of time and/or cancel it completely, depending on the state and public interests.
b) Information on technical compliance and schedule, form N3 (attached);
c) Information on the volumes of the work to be performed, form N4 (attached);
Documentation confirming the experience of performing repair and installation works of 220 kV and above electrical appliances during the last 5 years (as a contractor or sub-contractor), agreements and acts of acceptance and handover;
The application should be submitted to the following address: St. Tbilisi, N1 of Mark Bronstein, in the purchasing service of JSC GES “Sakrusenergo”.
The application deadline is 2022. May 27, 4 p.m. The application submitted after the expiry of the mentioned term will not be considered.
Applications will be evaluated in 2022. on May 27 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.