განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადება, „მარნეული-აირუმის“ პროექტის ფარგლებში 500 კვ ეგხ „მარნეული-აირუმის“ მშენებლობაზე, არსებული 500 კვ ეგხ „მუხრანის N42 ანძიდან საქართველო სომხეთის საზღვრამდე 18,56 კმ სიგრძის ახალი მონაკვეთისათვის.
ქ.თბილისი                                                                                       29 ივნისი  2022 წელი
1. სს გეს „საქრუსენერგო“ შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს მითითებული საქონლის და მომსახურების შესყიდვისთვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის შესაბამისად  დადგენილი წესით განხორციელებაზე, უფლებამოსილია შეარჩიოს მოსაწვევი პირები, შეაფასოს მათი განაცხადები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან  არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება.
ე) ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია 5 საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია, ხელსეკრულების ღირებულების 3,5%-ს (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) ოდენობით. რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას.
• პრეტენდენტს, უნდა ჰყავდეს არანაკლებ 3 (სამი) ამზომველი, რომელიც უნდა ფლობდეს საკადასტრო აგეგმვითი/აზომვითი სამუშაოების შესრულების უფლებამოსილების მქონე პირის სერტიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება საჯარო სამართლის იურიდიული პირის „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს − აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ.
• პრეტენდენტს, ბოლო ხუთი (5) წლის (2017, 2018 2019 2020 და 2021) განმავლობაში უნდა ჰქონდეს მინიმუმ 3 განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადების გამოცდილება, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების მიერ დაფინანსებული პროექტების ფარგლებში (მისაღებია ადგილობრივი, არასაერთაშორისო კომპანიების პროექტების დაკვეთებიც). კონსულტანტმა – პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს აღნიშნული ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია/ინფორმაცია (მაგალითად: ხელშეკრულებები სათანადო მიღება-ჩაბარების აქტებით ან ხელშეკრულებები მათი შესრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტით ან ტენდერის/CMR ნომრები სადაც დადასტურდება თანხის გადარიცხვა ან ოფიციალურ ვებ-გვერდზე გამოქვეყნებული დამტკიცებული დოკუმენტის ბმული ან სხვა დოკუმენტი/ინფორმაცია რომელიც ადასტურებს მსგავსი მომსახურებების გაწევას).
• პრეტენდენტს – უნდა ჰყავდეს ან/და ჰქონდეს გაფორმებული ხელშეკრულება შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონე სპეციალისტებთან (ან კომპანიასთან) შეფასების განხორციელების მიზნით, რომელიც უნდა ფლობდეს მატერიალური და არამატერიალური ქონების შემფასებლის სერთიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება სსიპ “აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს – აკრედიტაციის ცენტრის” მიერ, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ. ექსპერტ-შემფასებლის მინიმალური საკვალიფიკაციო მოთხოვნებია: ზოგადი სამუშაო გამოცდილება მატერიალური და არამატერიალური აქტივების შეფასებაში მინიმუმ 5 წლის განმავლობაში; კონკრეტული გამოცდილება: მინიმუმ 2 განსახლების პროექტში – მატერიალური და არამატერიალური აქტივების შეფასება/აუდიტი, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების მოთხოვნების შესაბამისად.
„მიმწოდებელმა“ უნდა უზრუნველყოს განსახლების სამოქმედო გეგმასა თუ აღნიშნულ პროექტთან დაკავშირებული ყველა სხვა ინფორმაციის, გარდა საჯარო ხელმისაწვდომი ინფორმაციისა, კონფიდენციალობის მკაცრად დაცვა.
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ დახურულ კონვერტში შემდეგ მისამართზე: ქ. ბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახურში.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2022  წლის 7 ივლისი 16 საათი. აღნიშნული ვადის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2022 წ. 7 ივლისი შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახური.
4. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ ქართულ ენაზე მე-3 პუნქტში მითითებულ მისამართზე.
5. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილება) დღგ-ს ჩათვლით;
7. განაცხადი ძალაშია 30 კალენდარული დღის განმავლობაში მისი წარდგენის დღიდან.
8. შემოსული განაცხადის შეფასება იწარმოებს “ტექნიკური შესაბამისობისა” და “ფასებისა და მიწოდების გრაფიკის” ფორმების მიხედვით. განაცხადი, რომელიც არ პასუხობს მე-2 პუნქტში აღნიშნულ პირობებს იქნება უარყოფილი, როგორც ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილისთვის გაგზავნილ მოწვევაში მითითებულ მოთხოვნებთან შეუსაბამო.

(Purchase object: Within the framework of the Orjachva 330 sq.m. “1.2 Gardabni” construction project, preparation of the resettlement action plan for the section from the Gardabani substation to the Georgia-Azerbaijan border
Tbilisi, 28 January 2020
During the last five (5) years (2015, 2016, 2017, 2018 and 2019), the bidder must have experience in preparing at least 3 resettlement action plans for the construction of high-voltage power lines within the framework of projects financed by international financial institutions (IFI) and/or donor organizations. . The consultant-bidder along with the tender proposal must submit the documentation/information confirming the mentioned information (for example: contracts with appropriate acceptance-handover acts or contracts with other documents confirming their execution or tender/CMR numbers where the transfer of money is confirmed or a link to the approved document published on the official website or other document/information confirming the provision of similar services).
The application should be submitted in a closed envelope to the following address: St. Billis is the chancellor of Mark Bronstein’s N1, JSC GE “Sakrusenergo”.
The deadline for receiving applications is February 5, 2020 at 4 p.m. Applications submitted after the mentioned deadline will not be considered.
Applications will be evaluated in 2020. February 5 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.
The application must be submitted in Georgian to the address specified in point 3.
Prices must be offered in national currency (bids submitted in other currencies will not be considered) including VAT;
Delivery must be made in accordance with prices and m
Preparation of the resettlement action plan, within the framework of the “Marneuli-Airum” project, for the construction of 500 sq.m. “Marneuli-Airum” for a new section of 18.56 km from the existing 500 sq.m. Mukhran N42 tower to the Georgia-Armenia border.
Tbilisi, June 29, 2022
e) In the event of an advance request, after signing the contract, the supplier is obliged to provide a bank guarantee for the performance of the contract within 5 banking days, in the amount of 3.5% of the contract value (the guarantee issued by the insurance company is not accepted). whose term of validity should be 90 (ninety) calendar days longer than the term of performance of work.
During the last five (5) years (2017, 2018, 2019, 2020 and 2021), the applicant must have at least 3 resettlement action plan preparation experience within the framework of projects financed by International Financial Institutions (IFI) and/or donor organizations (local, non-international company projects are acceptable) orders too). The consultant-bidder along with the tender proposal must submit the documentation/information confirming the mentioned information (for example: contracts with appropriate acceptance-handover acts or contracts with other documents confirming their execution or tender/CMR numbers where the transfer of money is confirmed or a link to the approved document published on the official website or other document/information confirming the provision of similar services).
The bidder – must have and/or have signed an agreement with specialists (or company) with relevant qualifications for the purpose of carrying out the assessment, who must possess the certificate of the appraiser of tangible and intangible property, which will be issued by the “Unified National Accreditation Body – Accreditation Center”, in accordance with the requirements of the Georgian legislation accordingly by the accredited entity. The minimum qualification requirements for an expert appraiser are: general work experience in tangible and intangible asset valuation for at least 5 years; Specific experience: At least 2 resettlement projects – assessment/audit of tangible and intangible assets, in accordance with the requirements of International Financial Institutions (IFI) and/or donor organizations.
The application should be submitted in a closed envelope to the following address: St. Billis Mark Bronstein’s N1, JSC GE “Sakrusenergo” procurement service.
The deadline for receiving applications is July 7, 2022 at 4 p.m. Applications submitted after the mentioned deadline will not be considered.
Applications will be evaluated in 2022. July 7 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, Procurement Department of JSC “Sakrusenergo”, Tbilisi.