(შესყიდვის ობიექტი:  ორჯაჭვა 330კვ. ეგხ „1,2 გარდაბნი“-ს მშენებლობის პროექტის ფარგლებში, გარდაბნის ქვესადგურიდან საქართველო-აზერბაიჯანის საზღვრამდე მონაკვეთისათვის განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადება
ქ.თბილისი                                                                                       28 იანვარი 2020 წელი
1. სს გეს „საქრუსენერგო“ შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს მითითებული საქონლის და მომსახურების შესყიდვისთვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის შესაბამისად  დადგენილი წესით განხორციელებაზე, უფლებამოსილია შეარჩიოს მოსაწვევი პირები, შეაფასოს მათი განაცხადები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან  არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება.
პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მოთხოვნებს:
• კომპანიას უნდა ჰქონდეს, 3 (სამი) მუდმივმოქმედი საბაზისო სადგურების GEO–CORS–ის სისტემაში ჩართული GPS GNSS მიმღები.
• პრეტენდენტს, უნდა ჰყავდეს არანაკლებ 3 (სამი) ამზომველი, რომელიც უნდა ფლობდეს საკადასტრო აგეგმვითი/აზომვითი სამუშაოების შესრულების უფლებამოსილების მქონე პირის სერტიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება საჯარო სამართლის იურიდიული პირის „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს − აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ.
• პრეტენდენტს, ბოლო ხუთი (5) წლის (2015, 2016, 2017, 2018 და 2019) განმავლობაში უნდა ჰქონდეს მაღალი ძაბვის ელექტროგადამცემი ხაზის მშენებლობისათვის მინიმუმ 3 განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადების გამოცდილება, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების მიერ დაფინანსებული პროექტების ფარგლებში. კონსულტანტმა – პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს აღნიშნული ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია/ინფორმაცია (მაგალითად: ხელშეკრულებები სათანადო მიღება-ჩაბარების აქტებით ან ხელშეკრულებები მათი შესრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტით ან ტენდერის/CMR ნომრები სადაც დადასტურდება თანხის გადარიცხვა ან ოფიციალურ ვებ-გვერდზე გამოქვეყნებული დამტკიცებული დოკუმენტის ბმული ან სხვა დოკუმენტი/ინფორმაცია რომელიც ადასტურებს მსგავსი მომსახურებების გაწევას).
• პრეტენდენტს – უნდა ჰყავდეს ან/და ჰქონდეს გაფორმებული ხელშეკრულება შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონე სპეციალისტებტან (ან კომპანიასთან) შეფასების განხორციელების მიზნით, რომელიც უნდა ფლობდეს მატერიალური და არამატერიალური ქონების შემფასებლის სერთიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება სსიპ “აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს – აკრედიტაციის ცენტრის” მიერ, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ. ექსპერტ-შემფასებლის მინიმალური საკვალიფიკაციო მოთხოვნებია: ზოგადი სამუშაო გამოცდილება მატერიალური და არამატერიალური აქტივების შეფასებაში მინიმუმ 5 წლის განმავლობაში; კონკრეტული გამოცდილება: მინიმუმ 2 განსახლების პროექტში – მატერიალური და არამატერიალური აქტივების შეფასება/აუდიტი, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების მოთხოვნების შესაბამისად.
კონფიდენციალობა
„მიმწოდებელმა“ უნდა უზრუნველყოს განსახლების სამოქმედო გეგმასა თუ აღნიშნულ პროექტთან დაკავშირებული ყველა სხვა ინფორმაციის, გარდა საჯარო ხელმისაწვდომი ინფორმაციისა, კონფიდენციალობის მკაცრად დაცვა.
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ დახურულ კონვერტში შემდეგ მისამართზე: ქ. ბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს კანცელარია.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2020  წლის 5 თებერვლის 16 საათი. აღნიშნული ვადის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2020 წ. 5  თებერვალს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
4. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ ქართულ ენაზე მე-3 პუნქტში მითითებულ მისამართზე.
5. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილება) დღგ-ს ჩათვლით;
7. განაცხადი ძალაშია 30 კალენდარული დღის განმავლობაში მისი წარდგენის დღიდან.
8. შემოსული განაცხადის შეფასება იწარმოებს “ტექნიკური შესაბამისობისა” და “ფასებისა და მიწოდების გრაფიკის” ფორმების მიხედვით. განაცხადი, რომელიც არ პასუხობს მე-2 პუნქტში აღნიშნულ პირობებს იქნება უარყოფილი, როგორც ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილისთვის გაგზავნილ მოწვევაში მითითებულ მოთხოვნებთან შეუსაბამო.

(Объект покупки: В рамках проекта строительства Орьячва 330 кв.м. «1,2 Гардабни», подготовка плана мероприятий по переселению участка от подстанции Гардабани до границы Грузия-Азербайджан
Тбилиси, 28 января 2020 г.
АО «Сакрусэнерго» впоследствии «покупатель» владеет денежными средствами для приобретения указанных товаров и услуг. Эти средства будут направлены на обеспечение реализации договора купли-продажи, заключенного в результате данной процедуры. Покупатель несет ответственность за проведение указанной процедуры в установленном порядке, имеет право выбрать приглашенных лиц, оценить их заявки и заключить с ним договор купли-продажи не позднее 10 дней после определения победителя.
Заявитель должен соответствовать следующим требованиям:
Компания должна иметь 3 (три) постоянных базовых станции GPS-GNSS-приемника, входящих в систему GEO-CORS.
Претендент должен иметь не менее 3 (трех) геодезистов, которые должны иметь удостоверение лица, уполномоченного на выполнение кадастровых планировочных/изыскательских работ, которое выдается «Единым национальным органом по аккредитации – Центром аккредитации» юридического лица под государственным закону, аккредитованным лицом в соответствии с требованиями законодательства Грузии.
В течение последних пяти (5) лет (2015, 2016, 2017, 2018 и 2019 гг.) участник торгов должен иметь опыт подготовки не менее 3-х планов переселенческих мероприятий при строительстве высоковольтных линий электропередачи в рамках проектов, финансируемых международными организациями. финансовые учреждения (МФИ) и/или донорские организации. Консультант-участник вместе с тендерным предложением должен предоставить документацию/сведения, подтверждающие указанные сведения (например: договоры с соответствующими актами приемки-передачи или договоры с иными документами, подтверждающими их исполнение, или номера тендеров/CMR, в которых подтверждена передача денег). либо ссылку на утвержденный документ, опубликованный на официальном сайте, либо иной документ/информацию, подтверждающую оказание аналогичных услуг).
Участник тендера — должен иметь и/или подписать договор со специалистом (или компанией) с соответствующей квалификацией для проведения оценки, который должен обладать сертификатом оценщика материального и нематериального имущества, который будет выдан «Единой Национальный орган по аккредитации – Центр аккредитации» в соответствии с требованиями законодательства Грузии соответственно аккредитованному лицу. Минимальными квалификационными требованиями к эксперту-оценщику являются: общий опыт работы в области оценки материальных и нематериальных активов не менее 5 лет; Конкретный опыт: Минимум 2 проекта по переселению – оценка/аудит материальных и нематериальных активов в соответствии с требованиями Международных финансовых институтов (МФИ) и/или донорских организаций.
Конфиденциальность
«Поставщик» должен обеспечить строгую конфиденциальность всей другой информации, связанной с планом действий по переселению или указанным проектом, за исключением общедоступной информации.
Заявление необходимо подать в запечатанном конверте по адресу: ул. Биллис является канцлером Н1 Марка Бронштейна АО ГП «Сакрусэнерго».
Крайний срок приема заявок – 5 февраля 2020 года в 16:00. Заявки, поданные после указанного срока, рассматриваться не будут.
Заявки будут рассмотрены в 2020 году. 5 февраля по адресу: ул. Марка Бронштейна №1, АО «Сакрусэнерго», Тбилиси.
Цены должны быть предложены в национальной валюте (предложения, поданные в других валютах, рассматриваться не будут), включая НДС;