(შესყიდვის ობიექტი:  ორჯაჭვა 330კვ. ეგხ „1,2 გარდაბნი“-ს მშენებლობის პროექტის ფარგლებში, გარდაბნის ქვესადგურიდან საქართველო-აზერბაიჯანის საზღვრამდე მონაკვეთისათვის განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადება
ქ.თბილისი                                                                                       28 იანვარი 2020 წელი
1. სს გეს „საქრუსენერგო“ შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს მითითებული საქონლის და მომსახურების შესყიდვისთვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის შესაბამისად  დადგენილი წესით განხორციელებაზე, უფლებამოსილია შეარჩიოს მოსაწვევი პირები, შეაფასოს მათი განაცხადები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან  არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება.
პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს შემდეგ მოთხოვნებს:
• კომპანიას უნდა ჰქონდეს, 3 (სამი) მუდმივმოქმედი საბაზისო სადგურების GEO–CORS–ის სისტემაში ჩართული GPS GNSS მიმღები.
• პრეტენდენტს, უნდა ჰყავდეს არანაკლებ 3 (სამი) ამზომველი, რომელიც უნდა ფლობდეს საკადასტრო აგეგმვითი/აზომვითი სამუშაოების შესრულების უფლებამოსილების მქონე პირის სერტიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება საჯარო სამართლის იურიდიული პირის „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს − აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ.
• პრეტენდენტს, ბოლო ხუთი (5) წლის (2015, 2016, 2017, 2018 და 2019) განმავლობაში უნდა ჰქონდეს მაღალი ძაბვის ელექტროგადამცემი ხაზის მშენებლობისათვის მინიმუმ 3 განსახლების სამოქმედო გეგმის მომზადების გამოცდილება, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების მიერ დაფინანსებული პროექტების ფარგლებში. კონსულტანტმა – პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს აღნიშნული ინფორმაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია/ინფორმაცია (მაგალითად: ხელშეკრულებები სათანადო მიღება-ჩაბარების აქტებით ან ხელშეკრულებები მათი შესრულების დამადასტურებელი სხვა დოკუმენტით ან ტენდერის/CMR ნომრები სადაც დადასტურდება თანხის გადარიცხვა ან ოფიციალურ ვებ-გვერდზე გამოქვეყნებული დამტკიცებული დოკუმენტის ბმული ან სხვა დოკუმენტი/ინფორმაცია რომელიც ადასტურებს მსგავსი მომსახურებების გაწევას).
• პრეტენდენტს – უნდა ჰყავდეს ან/და ჰქონდეს გაფორმებული ხელშეკრულება შესაბამისი კვალიფიკაციის მქონე სპეციალისტებტან (ან კომპანიასთან) შეფასების განხორციელების მიზნით, რომელიც უნდა ფლობდეს მატერიალური და არამატერიალური ქონების შემფასებლის სერთიფიკატს, რომელიც გაცემული იქნება სსიპ “აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს – აკრედიტაციის ცენტრის” მიერ, საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად აკრედიტებული სუბიექტის მიერ. ექსპერტ-შემფასებლის მინიმალური საკვალიფიკაციო მოთხოვნებია: ზოგადი სამუშაო გამოცდილება მატერიალური და არამატერიალური აქტივების შეფასებაში მინიმუმ 5 წლის განმავლობაში; კონკრეტული გამოცდილება: მინიმუმ 2 განსახლების პროექტში – მატერიალური და არამატერიალური აქტივების შეფასება/აუდიტი, საერთაშორისო ფინანსური ინსტიტუტების (IFI) ან/და დონორი ორგანიზაციების მოთხოვნების შესაბამისად.
კონფიდენციალობა
„მიმწოდებელმა“ უნდა უზრუნველყოს განსახლების სამოქმედო გეგმასა თუ აღნიშნულ პროექტთან დაკავშირებული ყველა სხვა ინფორმაციის, გარდა საჯარო ხელმისაწვდომი ინფორმაციისა, კონფიდენციალობის მკაცრად დაცვა.
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ დახურულ კონვერტში შემდეგ მისამართზე: ქ. ბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს კანცელარია.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2020  წლის 5 თებერვლის 16 საათი. აღნიშნული ვადის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2020 წ. 5  თებერვალს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
4. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ ქართულ ენაზე მე-3 პუნქტში მითითებულ მისამართზე.
5. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილება) დღგ-ს ჩათვლით;
7. განაცხადი ძალაშია 30 კალენდარული დღის განმავლობაში მისი წარდგენის დღიდან.
8. შემოსული განაცხადის შეფასება იწარმოებს “ტექნიკური შესაბამისობისა” და “ფასებისა და მიწოდების გრაფიკის” ფორმების მიხედვით. განაცხადი, რომელიც არ პასუხობს მე-2 პუნქტში აღნიშნულ პირობებს იქნება უარყოფილი, როგორც ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილისთვის გაგზავნილ მოწვევაში მითითებულ მოთხოვნებთან შეუსაბამო.

(Purchase object: Within the framework of the Orjachva 330 sq.m. “1.2 Gardabni” construction project, preparation of the resettlement action plan for the section from the Gardabani substation to the Georgia-Azerbaijan border
Tbilisi, 28 January 2020
JSC “Sakrusenergo” subsequently “purchaser” owns the funds for the purchase of specified goods and services. These funds will be used to ensure the execution of the purchase agreement concluded as a result of this procedure. The buyer is responsible for carrying out the mentioned procedure in accordance with the established procedure, is authorized to select invited persons, evaluate their applications and conclude a purchase agreement with him no later than 10 days after the winner is identified.
The applicant must meet the following requirements:
The company must have 3 (three) permanent base station GPS GNSS receivers included in the GEO-CORS system.
The bidder must have at least 3 (three) surveyors, who must possess the certificate of a person authorized to perform cadastral planning/surveying works, which will be issued by the “Unit National Accreditation Body – Accreditation Center” of a legal entity under public law, by an accredited entity in accordance with the requirements of Georgian legislation. .
During the last five (5) years (2015, 2016, 2017, 2018 and 2019), the bidder must have experience in preparing at least 3 resettlement action plans for the construction of high-voltage power lines within the framework of projects financed by international financial institutions (IFI) and/or donor organizations. . The consultant-bidder along with the tender proposal must submit the documentation/information confirming the mentioned information (for example: contracts with appropriate acceptance-handover acts or contracts with other documents confirming their execution or tender/CMR numbers where the transfer of money is confirmed or a link to the approved document published on the official website or other document/information confirming the provision of similar services).
The bidder – must have and/or have signed an agreement with a specialist (or company) with appropriate qualifications for the purpose of carrying out the assessment, who must possess a certificate of an appraiser of tangible and intangible property, which will be issued by the National Accreditation Agency – Accreditation Center, in accordance with the requirements of the Georgian legislation accordingly by the accredited entity. The minimum qualification requirements for an expert appraiser are: general work experience in tangible and intangible asset valuation for at least 5 years; Specific experience: At least 2 resettlement projects – assessment/audit of tangible and intangible assets, in accordance with the requirements of International Financial Institutions (IFI) and/or donor organizations.
Privacy
The “Supplier” shall ensure strict confidentiality of all other information related to the resettlement action plan or the said project, except publicly available information.
The application should be submitted in a closed envelope to the following address: St. Billis is the chancellor of Mark Bronstein’s N1, JSC GE “Sakrusenergo”.
The deadline for receiving applications is February 5, 2020 at 4 p.m. Applications submitted after the mentioned deadline will not be considered.
Applications will be evaluated in 2020. February 5 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.
The application must be submitted in Georgian to the address specified in point 3.
Prices must be offered in national currency (bids submitted in other currencies will not be considered) including VAT;