შესყიდვის ობიექტი:   500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ N1-20 (გალის რაიონი) და N153-N232 (კოდორის ხეობა) ანძებს შორის მონაკვეთზე ჩასატარებელ სარემონტო სამუშაოები.
ქ.თბილისი                                                                                       14 ივნისი 2021 წ.
• შემსყიდველი აფრთხილებს კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა ყველა კომპანიას:
კორონავირუსის პანდემიის გავრცელებასთან ბრძოლის მიზნით დაწესებული შეზღუდვების გამო, შემსყიდველმა შეიძლება უარი თქვას კოდორის ხეობაში შესასრულებელი სამუშაოების შესყიდვის მიზნით ხელშეკრულების გაფორმებაზე,  კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან.
• კონკურსის ტექნიკური დავალებით ასევე გათავლისწინებულია ისეთი სარემონტო სამუშაოების შესრულება, რომელიც მოითხოვს, 500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ შეკეთებაში ჩაყენებას,  აღნიშნული  შეთანხმებული იქნება საქართველოს ეროვნულ სადისპეჩერო ცენტრთან. არსებული გამოცდილების გათვალისწინებით სახელმწიფო და საზოგადოებრივი ინტერესებიდან გამომდინარე შესაძლებელია გმორთვის პერიოდის გარკვეული ვადით შემცირება ან/და სრულად გაუქმება.
ბ)   ინფორმაცია ტექნიკური შესაბამისობის შესახებ, ფორმა N3 (თან ერთვის ტექნიკური დავალება ლოტების მიხედვით);
დასაშვებია წინასწარი გადახდა.   ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული, უპირობო საბანკო  გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე, რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას .
ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია 5 საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული   ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო საბანკო გარანტია ხელშეკრულების ღირებულების  3,5% (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) ოდენობით. რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას.
• ბოლო 5 წლის განმავლობაში ანალოგიური სამუშაოების შესრულების გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის რანგში) ხელშეკრულებები და მიღება ჩაბარების აქტები;
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახურში.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2021  წ.  21 ივნისის 16 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2021  წ.  21 ივნისს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
იხილეთ დანართი:განცხადება განცხადება 1 განცხადება 2 განცხადება 3 განცხადება 4 განცხადება 5 განცხადება 6 განცხადება 7 განცხადება 8

Purchase object: repair works to be carried out on the section between the towers of 500 sq.m. “Kavkasion” N1-20 (Gali region) and N153-N232 (Kodori valley).
Tbilisi, June 14, 2021
Due to the restrictions imposed to fight the spread of the coronavirus pandemic, the buyer may refuse to sign a contract with the winning company for the purchase of works to be performed in the Kodori Valley.
According to the technical task of the competition, it is also envisaged to carry out such repair works, which require the installation of 500 kV EGK “Kavkasion” in repair, this will be agreed with the National Dispatch Center of Georgia. Taking into account the existing experience, it is possible to shorten the blackout period for a certain period of time and/or cancel it completely, depending on the state and public interests.
b) Information on technical compliance, form N3 (attached technical assignment by lots);
Advance payment is allowed. In case of an advance request, the supplier is obliged to present an unconditional bank guarantee issued by a licensed bank in Georgia (a guarantee issued by an insurance company is not accepted) for the corresponding amount of the requested advance, the validity period of which must be 90 (ninety) calendar days longer than the period of performance of the work.
After signing the contract, the supplier is obliged to submit an unconditional bank guarantee for the performance of the contract issued by a licensed bank in Georgia in the amount of 3.5% of the contract value (the guarantee issued by the insurance company is not accepted) within 5 banking days. whose term of validity should be 90 (ninety) calendar days longer than the term of performance of work.
a notification issued by the relevant authority that the applicant company is not being liquidated or reorganized;
Documentation confirming the experience of performing similar works in the last 5 years (as a contractor or sub-contractor), contracts and acceptance handover acts;
The application should be submitted to the following address: St. Mark Bronstein’s N1, Tbilisi, in the purchasing service of JSC GES “Sakrusenergo”.
The application deadline is 2021. June 21, 4 p.m. The application submitted after the mentioned deadline will not be considered.
Applications will be evaluated in 2021. on June 21 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.