შესყიდვის ობიექტი:   500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ N1-20 (გალის რაიონი) და N153-N232 (კოდორის ხეობა) ანძებს შორის მონაკვეთზე ჩასატარებელ სარემონტო სამუშაოები.
ქ.თბილისი                                                                                       14 ივნისი 2021 წ.
• შემსყიდველი აფრთხილებს კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა ყველა კომპანიას:
კორონავირუსის პანდემიის გავრცელებასთან ბრძოლის მიზნით დაწესებული შეზღუდვების გამო, შემსყიდველმა შეიძლება უარი თქვას კოდორის ხეობაში შესასრულებელი სამუშაოების შესყიდვის მიზნით ხელშეკრულების გაფორმებაზე,  კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან.
• კონკურსის ტექნიკური დავალებით ასევე გათავლისწინებულია ისეთი სარემონტო სამუშაოების შესრულება, რომელიც მოითხოვს, 500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ შეკეთებაში ჩაყენებას,  აღნიშნული  შეთანხმებული იქნება საქართველოს ეროვნულ სადისპეჩერო ცენტრთან. არსებული გამოცდილების გათვალისწინებით სახელმწიფო და საზოგადოებრივი ინტერესებიდან გამომდინარე შესაძლებელია გმორთვის პერიოდის გარკვეული ვადით შემცირება ან/და სრულად გაუქმება.
ბ)   ინფორმაცია ტექნიკური შესაბამისობის შესახებ, ფორმა N3 (თან ერთვის ტექნიკური დავალება ლოტების მიხედვით);
დასაშვებია წინასწარი გადახდა.   ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული, უპირობო საბანკო  გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე, რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას .
ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია 5 საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული   ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო საბანკო გარანტია ხელშეკრულების ღირებულების  3,5% (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) ოდენობით. რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას.
• ბოლო 5 წლის განმავლობაში ანალოგიური სამუშაოების შესრულების გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის რანგში) ხელშეკრულებები და მიღება ჩაბარების აქტები;
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახურში.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2021  წ.  21 ივნისის 16 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2021  წ.  21 ივნისს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
იხილეთ დანართი:განცხადება განცხადება 1 განცხადება 2 განცხადება 3 განცხადება 4 განცხადება 5 განცხადება 6 განცხადება 7 განცხადება 8

Объект покупки: проведение ремонтных работ на участке между башнями «Кавкасион» N1-20 (Гальский район) и N153-N232 (Кодорское ущелье) площадью 500 кв.м.
Тбилиси, 14 июня 2021 г.
Из-за ограничений, введенных для борьбы с распространением пандемии коронавируса, покупатель может отказаться от подписания контракта с компанией-победителем на приобретение работ, которые будут выполняться в Кодорском ущелье.
Согласно техническому заданию конкурса, также предусмотрено проведение таких ремонтных работ, которые предполагают установку в ремонт ЭГК 500 кВ «Кавкасион», это будет согласовано с Национальным диспетчерским центром Грузии. Учитывая имеющийся опыт, в зависимости от государственных и общественных интересов можно сократить период отключения электроэнергии на определенный период времени и/или отменить его полностью.
б) Сведения о техническом соответствии формы N3 (прилагается техническое задание по лотам);
Допускается предоплата. В случае запроса аванса поставщик обязан предоставить безусловную банковскую гарантию, выданную лицензированным банком в Грузии (гарантия, выданная страховой компанией, не принимается) на соответствующую сумму запрошенного аванса, срок действия которой должен быть на 90 (девяносто) календарных дней больше срока выполнения работы.
После подписания контракта поставщик обязан предоставить безусловную банковскую гарантию исполнения контракта, выданную лицензированным банком Грузии, в размере 3,5% от стоимости контракта (гарантия, выданная страховой компанией, не принимается). в течение 5 банковских дней. срок действия которого должен на 90 (девяносто) календарных дней превышать срок выполнения работ.
Документация, подтверждающая опыт выполнения аналогичных работ за последние 5 лет (в качестве подрядчика или субподрядчика), договоры и акты приемки-передачи;
Заявление необходимо подать по адресу: ул. Тбилиси, дом Марка Бронштейна №1, в службе закупок АО ГЭС «Сакрусэнерго».
Срок подачи заявок — 2021 год. 21 июня, 16:00. Заявление, поданное после истечения указанного срока, рассматриваться не будет.
Заявки будут рассмотрены в 2021 году. 21 июня по адресу: ул. Марка Бронштейна №1, АО «Сакрусэнерго», Тбилиси.