შესყიდვის ობიექტი:   500 კვ ეგხ „კავკასიონზე“ მდ. კოდორის ხეობაში შესასრულებელი სარემონტო-აღდგენითი სამუშაოები
ქ.თბილისი                                                                                       18 ივნისი 2020 წ.
შემსყიდველი აფრთხილებს კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა ყველა კომპანიას:
• კორონავირუსის პანდემიის გავრცელებასთან ბრძოლის მიზნით დაწესებული შეზღუდვების გამო, შემსყიდველმა შეიძლება უარი თქვას კოდორის ხეობაში შესასრულებელი სამუშაოების შესყიდვის მიზნით ხელშეკრულების გაფორმებაზე, კონკურსში გამარჯვებულ კომპანიასთან.
• კონკურსის ტექნიკური დავალებით გათავლისწინებულია სამუშაოების შესრულება, რომელიც მოითხოვს, 500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ გამორთვას დაგეგმილი სამუშაოების მიმდინარეობის პერიოდში. აღნიშნული გამორთვა შეთანხმებულია საქართველოს ეროვნულ სადისპეჩეროსთან. არსებული გამოცდილების გათვალისწინებით სახელმწიფო და საზოგადოებრივი ინტერესებიდან გამომდინარე შესაძლებელია გმორთვის პერიოდის გარკვეული ვადით შემცირება ან/და სრულად გაუქმება.
• ბოლო 5 წლის განმავლობაში 220 კვ და ზემოთ ეგხ-ების სამშენებლო-სამონტაჟო სამუშაოების შესრულების გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის რანგში) ხელშეკრულებები და მიღება ჩაბარების აქტები;
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2020  წ.  29 ივნისის 16 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2020  წ.  29 ივნისს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.

Object of purchase: 500 sq.m. on the “Kavkasion” river. Repair and restoration works to be performed in Kodori Gorge
Tbilisi, June 18, 2020
Due to the restrictions imposed to fight the spread of the coronavirus pandemic, the buyer may refuse to sign the contract with the winning company for the procurement of the works to be performed in the Kodori Valley.
According to the technical task of the competition, the performance of the works, which requires the shutdown of 500 kV Egkh “Kavkasion” during the period of the planned works, is aimed at. The said shutdown has been agreed with the National Dispatch Center of Georgia. Taking into account the existing experience, it is possible to shorten the blackout period for a certain period of time and/or cancel it completely, depending on the state and public interests.
Documentation confirming the experience of construction and installation works of 220 kV and above (as a contractor or sub-contractor), contracts and acts of acceptance and handover during the last 5 years;
The application deadline is 2020. June 29, 4 p.m. The application submitted after the expiry of the mentioned term will not be considered.
Applications will be evaluated in 2020. on June 29 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.