სს გეს „საქრუსენერგო” გიწვევთ ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილეობის მისაღებად.
ახმეტის მუნიციპალიტეტის პანკისის ხეობის სოფლების ქორეთის, ბაყილოვანის, საკობიანოს, კუჭახტას, ჭინუბნის, ყვარელჭყლის, დუისის, ქვემო ხალაწნის,  შუა ხალაწნის, ზემო ხალაწნის, დედისფერულის, დუმასტურის, ჯოყოლოს, მომალოს, ბირკიანის, ძიბახევის სტაბილური და უსაფრთხო ელექტრომომარაგების უზრუნველსაყოფად 10/04 კვ ძაბვის ელექტროგამანაწილებელი ქსელის რეაბილიტაციის სამუშაოები.
ქ.თბილისი                                                                                       11 ივლისი 2017 წ.
1. სს გეს „საქრუსენერგო”  შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს  მითითებული სამუშაოს შესყიდვისათვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის დადგენილი წესის  შესაბამისად  განხორციელებაზე. უფლებამოსილია პრეტენდენტების შერჩევის მიზნით შეაფასოს მათი განაცხადებები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება.
დ) პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს მითითებულ კრიტერიუმებს და უნდა წარმოადგინოს  მოთხოვნილი ინფორმაცია და მათი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია:
• ინფორმაცია ინჟინერ ტექნიკური პერსონალის შესახებ.
• ინფორმაცია მატერიალურ ტექნიკური პერსონალის სესახებ.
• ინფორმაცია ანალოგიური სამუშაოების შესრულევის შესახებ.
• ინფორმაცია ბოლო ხუთი წლლის განმავლობაში კომპანიის ანგარიშზე არანაკლებ        3 000 000 ლარის ბრუნვის შესახებ.
• ინფორმაცია იმის შესახებ   რომ კომპანია არ იმყოფება სახელმწიფო შესსყიდვების სააგენტოს ერთიან შავ სიაში.
• ინფორმაცია იმის შესახებ რომ კომპანიას არ გააჩნია სახელმწიფოს წინაშე დავალიანება არ მიმდინარეობს მისი გაკოტრება ან რეაბილიტაცია.
• ინფორმაცია იმის შესახებ რომ მის ქონებაზე არ არის დადებული ყადაღა.
ე) ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში  მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საბანკო გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადა
ვ) მიმწოდებელმა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 3 დღის განმავლობაში უნდა წარმოადგინოს ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია ხელშეკრულების ღირებულების 3,5 პროცენტის ოდენობით (სადაზრვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება).
ზ) შეფასებას ექვემდებარება მხოლოდ ის წინადადებები რომელებიც შეესაბამება ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ მოთხოვნებს და შესყიდვისთვის გათავლისწინებულ თანხობრივ პარამეტრს.
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1 (გლდანი -მუხიანის გადასახვევი), სს გეს „საქრუსენერგო”-ს კანცელარია.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2017  წ.  18 ივლისის 18 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები გაიხსნება  2017 წ. 18 ივლისის 18 საათზე  შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1 (გლდანი -მუხიანის გადასახვევი) სს გეს „საქრუსენერგო”.
სრული ინფორმაცია იხილეთ სს გეს „საქრუსენერგო”-ს ოფიციალურ ვებ გვერდზე www.sakrusenergo.ge
ტ. შესყიდვების სამსახური – 5 95 59 70 70  – 595 00 33 33.
განცხადება მონაწილეობაზე
ფორმა N2
ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში თქვენს ————————————                                                                                       (მიუთითეთ მოწვევის თარიღი)
მოწვევასთან დაკავშირებით  გაცნობებთ, რომ განზრახული გვაქვს მივიღოთ  მონაწილეობა ——————————————————- კონკურსში და წარმოგიდგინოთ
( მიუთითეთ შესყიდვის ობიექტის დასახელება)
ჩვენი განაცხადი შემდეგი დოკუმენტების მიხედვით:
ა)           წინამდებარე განცხადება;
ბ)   ინფორმაცია ტექნიკური შესაბამისობის შესახებ;
გ)   ინფორმაცია ფასებისა და მიწოდების გრაფიკის შესახებ;
დ) ინფორმაცია გადახდის პირობების და ვადების შესახებ;
ე)   მიუთითეთ სხვა თანდართული დოკუმენტაცია
ვადასტურებთ რა, რომ ჩვენ __________________  ვეთანხმებით თქვენს
(მონაწილე პირის დასახელება)
მოწვევაში აღნიშნულ ყველა პირობას, ვიღებთ ვალდებულებას გაგიფორმოთ ხელშეკრულება ჩვენს მიერ წარმოდგენილი პირობებით და შევასრულოთ ის ტექნიკური დავალების შესაბამისად.
წინამდებარე განაცხადი ძალაშია  30 კალენდარული დღის განმავლობაში.
მონაწილე პირის
ხელმძღვანელის ხელმოწერა
ფორმა N3
ტექნიკური დავალება
ახმეტის მუნიციპალიტეტის პანკისის ხეობის სოფლების ქორეთის, ბაყილოვანის, საკობიანოს, კუჭახტას, ჭინუბნის, ყვარელჭყლის, დუისის, ქვემო ხალაწნის,  შუა ხალაწნის, ზემო ხალაწნის, დედისფერულის, დუმასტურის, ჯოყოლოს, მომალოს, ბირკიანის, ძიბახევის სტაბილური და უსაფრთხო ელექტრომომარაგების უზრუნველსაყოფად 10/04 კვ ძაბვის ელექტროგამანაწილებელი ქსელის რეაბილიტაციის სამუშაოებზე.
მიმწოდებელმა მითითებულ უბნებზე სამუშაოები უნდა აწარმოოს თანდართული ტექნიკური დოკუმენტაციის შესაბამისად.
ზოგადად, შესასრულებელი სამუშაოები მოიცავს:
-10 კვ ახალასაშენებელ ეგხ-ზე: 10 კვ რკინა-ბეტონის დგარების მოწყობას, 10 კვ დგარებზე ტრავერსების, იზოლატორებისა და  შიშველი სადენის მოწყობას,  საჰაერო გამთიშველების მოწყობას, დამიწების მოწყობას, რექლოუზერის (ვაკუუმური ამომრთველის) მონტაჟს, არსებული ხის დგარების დემონტაჟს და ახალი რკინა-ბეტონის ანძების მონტაჟს;
-0,4 კვ ეგხ არსებული ქსელის რეაბილიტაციას, არსებული ხის დგარების დემონტაჟით, ახალი რკინა-ბეტონისა და  ლითონის ანძების მონტაჟით, შესაბამისად იზოლირებული თვითმზიდი კაბელების მონტაჟით.
კონკრეტული მოცულობა წარმოდგენილია ცხრილში, ლოკალურ-რესურსული სახით, რომელიც უნდა შეავსოს მიმწოდებელმა მითითებული დანახარჯების გათვალისწინებით.
სამუშაოთა წარმოების სავარაუდო პერიოდია 2017 წლის ივლისი-ოქტომბერის პერიოდი.
მიმწოდებელთან ხელშეკრულების გაფორმების შემთხვევაში, სამუშაოთა წარმოების პერიოდში პერსონალის შრომის უსაფრთხოებასა და გარემოს დაცვაზე  პასუხიმგებლობა დაეკისრება მიმწოდებელსს.
შენიშვნა:
1)აღნიშნული ფორმის ხელმოწერით მიმწოდებელი  ადასტურებს, რომ შეასრულებს სამუსაოებს ტექნიკური დავალების მოთხოვნების შესაბამისად.
2)ტექნიკურ დავალებას თან ერთვის ახმეტის მუნიციპალიტეტის პანკისის ხეობის სოფლების ქორეთის, ბაყილოვანის, საკობიანოს, კუწახტას, წინუბნის, ყვარელწყლის, დუისის, ქვემო ხალაწნის, შუა ხალაწნის, ზემო ხალაწნის, დედისფერულის, დუმასტურის, ჯოყოლოს, ომალოს, ბირკიანის და ძიბახევის 10/0,4 კვ ქსელის სარეაბილიტაციო-სამშენებლო სამუშაოების რუკები და ანძების განლაგების სქემა (დანაღთები  1, 2 და 2.1).
ინფორმაცია ფასებისა და მიწოდების გრაფიკის შესახებ
ფორმა N4
(ივსება მიმწოდებლის მიერ)
1)მიწოდების ადგილი ახმეტის მუნიციპალიტეტი.
2)მიწოდების ვადა ხელშეკრულების გაფორმებიდან 1 ნოემბერიდე.
3)წარმოდგენილი ფასი უნდა შეიცავდეს მიმწოდებლის მიერ გასაწევ ყველა ხარჯს მათ შორის  დღგ-ს
შენიშვნა: ერთეულის ფასსა და საერთო ფასს შორის შეუსაბამობის არსებობის შემთხვევაში უპირატესობა ენიჭება ერთეულის ფასს.

JSC “Sakrusenergo” invites you to participate in the price survey (competition) procedure.
To ensure stable and safe electricity supply to the villages of Koreti, Bakhilovani, Kukhakhta, Chinubani, Kvemo Khalatsni, Chua Khalatsni, Zemo Khalatsni, Dadesferuli, Dumastur, Jokolo, Momalo, Birkiani, Dzibakhevi in ​​the villages of Pankisi valley of Akhmet municipality 10/ 04 kV electrical distributor Network rehabilitation works.
Tbilisi, July 11, 2017
d) The bidder must meet the specified criteria and must submit the requested information and their supporting documentation:
Information about engineering and technical personnel.
Information on material technical personnel loans.
Information about performing similar works.
Information about the turnover of at least 3,000,000 GEL on the company’s account during the last five years.
Information that the company is not on the unified black list of the State Procurement Agency.
Information that the company has no debt to the state, its bankruptcy or rehabilitation is not in progress.
Information that his property has not been seized.
e) In case of an advance request, the supplier is obliged to present a bank guarantee (guarantee issued by an insurance company is not accepted) for the corresponding amount of the requested advance, the validity period of which should be 90 (ninety) calendar days longer than the period of performance of the work.
f) Within 3 days after signing the contract, the supplier must provide a bank guarantee of the contract in the amount of 3.5 percent of the contract value (the guarantee issued by the training company will not be accepted).
g) Only those proposals that comply with the requirements defined by the technical assignment and the monetary parameters for the purchase are subject to evaluation.
The application should be submitted to the following address: St. Mark Bronstein N1 (Gldani-Mukhiani turn), JSC “Sakrusenergo” chancellery.
The application deadline is 2017. July 18, 6 p.m. The application submitted after the expiry of the mentioned term will not be considered.
Applications will be opened in 2017. July 18 at 18:00 at the following address: St. Tbilisi Mark Bronstein N1 (Gldani-Mukhiani turn) JSC “Sakrusenergo”.
Delivery is made in accordance with the information provided on prices and delivery schedule (work schedule).
The evaluation of the received application is carried out according to its compliance with the technical task. An application that does not meet the conditions mentioned in paragraph 2 will be rejected as inconsistent with the requirements specified in the application in the price inquiry (competition) procedure.
The winner will be considered and the procurement contract will be concluded between the procuring organization and the supplier who submitted the lowest price and which meets the requirements of the procuring organization.
T. Procurement Service – 5 95 59 70 70 – 595 00 33 33.
Application for participation
Form N2
In the price inquiry (competition) procedure, your —————————————
In connection with the invitation, we inform you that we intend to participate in the competition and present it to you.
(indicate the name of the object of purchase)
Our application according to the following documents:
a)           This statement
a;
b) Information on technical compliance;
c)   Information about prices and delivery schedule;
d) information about payment conditions and terms;
e)   Indicate other attached documentation
We confirm that we __________________ agree with you
(name of participating person)
Following all the conditions mentioned in the invitation, we undertake to conclude the contract with the conditions presented by us and to fulfill it in accordance with the technical task.
This application is valid for 30 calendar days.
of the participating person
Head’s signature
Form N3
Technical assignment
To ensure stable and safe electricity supply to the villages of Koreti, Bakhilovani, Kukhakhta, Chinubani, Kvemo Khalatsni, Shua Khalatsni, Zemo Khalatsni, Dadesferuli, Dumastur, Dzibakhevi in ​​the villages of Akhmet Municipality 10 /04 kV electrical distributor on network rehabilitation works.
The supplier must carry out work on the specified areas in accordance with the attached technical documentation.
In general, the work to be performed includes:
– 10 kV on the newly built substation: arrangement of 10 kV reinforced concrete stands, arrangement of traverses, insulators and bare wires on 10 kV stands, arrangement of air disconnectors, grounding, installation of recloser (vacuum circuit breaker), dismantling of existing wooden stands and new reinforced concrete installation of masts;
-0.4 kV for the rehabilitation of the existing network, by dismantling the existing wooden stands, installing new reinforced concrete and metal towers, respectively, by installing insulated self-supporting cables.
The specific volume is presented in the table, in a local-resource form, which must be filled by the supplier, taking into account the specified costs.
Estimated period of work production is July-October 2017.
In case of signing a contract with the supplier, the responsibility for the labor safety of the personnel and environmental protection during the performance of the works will be assigned to the supplier.
Note:
1) By signing the mentioned form, the supplier confirms that he will perform his duties in accordance with the requirements of the technical assignment.
2) Attached to the technical task are the villages of Koreti, Bakhilovani, Sakobiano, Kutsakhta, Tsenubani, Kvarelskali, Duis, Kvemo Khalatsni, Shua Khalatsni, Zemo Khalatsni, Dadesferuli, Dumastur, Jokolo, Omalo, Birkiani and Dzibakhevi of the villages of Pankisi valley of Akhmet municipality 10/0.4 Maps of the rehabilitation and construction works of the KV network and layout of the masts (attachments 1, 2 and 2.1).
Pricing and delivery schedule information
Form N4
(to be filled in by the supplier)
1) Place of delivery Akhmet municipality.
2) Delivery period from the signing of the contract to November 1.
3) The presented price must include all expenses to be paid by the supplier, including VAT
Note: In the event of a discrepancy between the unit price and the total price, the unit price shall prevail.