ამა წლის 19–20 ივნისს საქართველოში საქმიანი ვიზიტით იმყოფებოდნენ რუსეთის ფედერალური საქსელო კომპანიის მმართველობის თავმჯდომარე ბატონი ალექსანდრ მუროვი და კომპანიის სხვა მაღალი თანამდებობის პირები.
ამა წლის 19–20 ივნისს საქართველოში საქმიანი ვიზიტით იმყოფებოდნენ რუსეთის ფედერალური საქსელო კომპანიის მმართველობის თავმჯდომარე ბატონი ალექსანდრ მუროვი და კომპანიის სხვა მაღალი თანამდებობის პირები. ისინი ეწვივნენ საქართველოს ენერგეტიკის სამინისტროს, სადაც გაიმართა შეხვედრა მინისტრთან ბატონ კახა კალაძესთან, მინისტრის მოადგილეებთან და სამინისტროს სხვა წარმომადგენლებთან. შეხვედრის შემდეგ, სასტუმრო „რედისონ ბლუ ივერიაში” გაიმართა სს გეს „საქრუსენერგოს” პრეზენტაცია, ბოლო 2 წლის განმავლობაში კომპანიის მიერ გაწეულ მოღვაწეობასთან დაკავშირებით. პრეზენტაციის შემდგომ გაიმართა მცირე მიმოხილვა საინტერესო საკითხებთან დაკავშირებით რუს და ქართველ კოლეგებს შორის.
გარდა ამისა რუსეთის ფედერალური საქსელო კომპანიის წარმომადგენლებმა შეხვედრა გამართეს საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემის ხელმძღვანელობასთანთან.

On June 19-20 the current year in Tbilisi hold on business visit of JSC „FGC UES” delegation, led by the Chairman of the board mister Murov A.E.
On June 19-20 the current year in Tbilisi hold on business visit of JSC „FGC UES” delegation, led by the Chairman of the board mister Murov A.E. They visited the Ministry of Energy of Georgia, where the business meeting with the Minister of Energy mister Kakha Kaladze, with deputy ministers and other representatives of the ministry took place.  After a meeting, in the hotel “Redisson Blu Iveria”was  the presentation about JSC ” Sakrusenergo” activity for the last 2 years.  After the presentation the sides discussed issues of their interest.