ენერგეტიკულ გაერთიანებაში საქართველოს გაწევრიანებით აღებულ ვალდებულებებთან დაკავშირებით გასვლითი შეხვედრა გაიმართა
ამა წლის 15-16 თებერვალს, წინანდალში, ევროპასთან ინტეგრაციის და დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტებმა კონრად ადენაუერის ფონდის მხარდაჭერით, ენერგეტიკულ გაერთიანებაში საქართველოს გაწევრიანებით აღებულ ვალდებულებებთან დაკავშირებით შეხვედრა გამართეს. სამუშაო შეხვედრასა და დისკუსიაში  მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს ეკონომიკისა  და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილემ – ნათია თურნავამ, ენერგეტიკული საწარმოების ხელმძღვანელმა პირებმა,  ექსპერტებმა, ასევე აღნიშნულ ღონისძიებას დაესწრო სს გეს „საქრუსენერგოს“  გენერალური დირექტორის მოადგილე ზაზა ლორთქიფანიძე. ღონისძიება გახსნეს კონრად ადენაუერის ფონდის სამხრეთ კავკასიის წარმომადგენლობის დირექტორმა ტომას შრაპელმა და საქართველოს პარლამენტის ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარემ – თამარ ხულორდავამ.
მუშა შეხვედრაზე განხილულ იქნა საქართველოს ევროინტეგრაციის გზაზე ენერგეტიკულ სექტორში ახლო და გრძელვადიან პერსპექტივაში განსახორციელებელი რეფორმები, ასევე იმსჯელეს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების, განახლებადი ენერგიის და ენერგოეფექტურობის სფეროების განვითარებისა და ხელშეწყობის საკითხებზე.

Деловая встреча по вопросам обязанностей Грузии, ставшей членом Энергетического Объединения
15-16 февраля текущего года, по инициативе комитета по интеграции с Европой парламента Грузии и при поддержке фонда имени Конрада Аденауэра, в Цинандали состоялась деловая встреча по вопросам обязанностей Грузии, ставшей членом Энергетического Объединения. В деловой встрече и дискуссии приняли участие заместитель министра экономики и устойчивого развития Грузии – Натия Турнава, руководящие лица энергетических предприятий, эксперты, а также, заместитель Генерального директора АО ОЭС «СакРусэнерго» — Заза Лорткипанидзе. На вышеуказанной встрече были рассмотрены гредущие реформы в ближайшей и долгосрочной перспективе, в энергетическом секторе, которые должны осуществиться на пути Евроинтеграции Грузии, а также законопроекты об энергетике и водоснабжении, возобновляемой энергии и энергоэффективности.
Мероприятие было открыто директором южно-кавказского представительства фонда Конрада Аденауэра — Томасом Шрапель и председателем комитета по интеграции с Европой парламента Грузии – Тамарой Хулордава.