ინფორმაცია სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.კ. 211324468) სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობაში განხორციელებული ცვლილებების შესახებ
სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.კ. 211324468) 2022 წლის 18 მაისის მორიგი აქციონერთა საერთო კრების გადაწყვეტილებით (ოქმი №1) საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობიდან გამოწვეულ იქნა პაველ გრებცოვი (რუსეთის ფედერაცია) და საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრად არჩეულ იქნა ანდრეი ტულბა (რუსეთის ფედერაცია).
ზემოაღნიშნული ცვლილებები დარეგისტრირებულ იქნა საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სსიპ „საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს“ მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრში (განცხადების რეგისტრაციის ნომერი B22062469).

Решением очередного общего собрания акционеров АО «Сакрусэнерго» (ОК 211324468) от 18 мая 2022 года (Протокол №1) из состава Наблюдательного совета Общества исключены Павел Гребцов (Российская Федерация) и Андрей Тульба. избран членом Наблюдательного совета Общества (Российская Федерация).
Вышеупомянутые изменения зарегистрированы в реестре предпринимателей и непредпринимательских (некоммерческих) юридических лиц Национального агентства публичного реестра Министерства юстиции Грузии (регистрационный номер заявления B22062469).