ინფორმაცია სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.კ. 211324468) სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობაში განხორციელებული ცვლილებების შესახებ
სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.კ. 211324468) 2022 წლის 18 მაისის მორიგი აქციონერთა საერთო კრების გადაწყვეტილებით (ოქმი №1) საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობიდან გამოწვეულ იქნა პაველ გრებცოვი (რუსეთის ფედერაცია) და საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრად არჩეულ იქნა ანდრეი ტულბა (რუსეთის ფედერაცია).
ზემოაღნიშნული ცვლილებები დარეგისტრირებულ იქნა საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სსიპ „საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს“ მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიული პირების რეესტრში (განცხადების რეგისტრაციის ნომერი B22062469).

According to the decision of the next general meeting of shareholders of JSC “Sakrusenergo” (SC 211324468) on May 18, 2022 (Minutes No. 1), Pavel Grebtsov (Russian Federation) was dismissed from the Supervisory Board of the Company and Andrei Tulba was elected as a member of the Supervisory Board of the Company ( Russian Federation).
The above-mentioned changes were registered in the register of entrepreneurs and non-entrepreneurial (non-commercial) legal entities of the Public Registry National Agency of the Ministry of Justice of Georgia (application registration number B22062469).