სარემონტო სამუშაოები 500 კვ ეგხ „ასურეთზე“
საქართველოს ეროვნულ სადისპეტჩერო ცენტრთან შეთანხმებული გეგმა-გრაფიკის მიხედვით 500 კვ ეგხ „ასურეთი“ შეკეთებაში ჩადგა 2020 წლის 10 ოქტომბრიდან 24 ოქტომბრის  ჩათვლით.  ეგხ-ს შეკეთებაში ყოფნის პერიოდში შესრულდა მნიშვნელოვანი სარემონტო სამუშაოები, რომლებიც აუცილებელი იყო გადამცემი ხაზის საიმედოობისა და ენერგოსისტემის მდგრადობისათვის. კერძოდ: დაზიანებულ სადენებზე დაედო სარემონტო  სპირალური მომჭერები, შეიცვალა გატეხილი და დეფექტური განმბრჯენები და იზოლატორები, გასწორდა დამცავი ეკრანები. ეგხ „ასურეთი“ ქ/ს „ქსანი-500“-დან გადადის დიდგორის მთაზე, ძლიერი ქარის ზონაში, რის გამოც ეგხ-ს სადენებზე გვერდიდან ხეების დაცემის თავიდან ასაცილებლად  ჩატარდა მაღალი ხე-მცენარეების გადაბელვის სამუშაოები.
სამუშაოებს ასრულებდნენ თბილისის სსუ-სა და ტრანსპორტის სამსახურის პერსონალი. სამუშაოთა მიმდინარეობას კოორდინაციას და მონიტორინგს უწევდა აღმოსავლეთ საქართველოს ელექტროგადამცემი ხაზების ექსპლუატაციისა და მშენებლობის მენეჯერი  ვახტანგ კიკვაძე, რომელიც ასევე აკონტროლებდა პერსონალის მიერ სამუშაოთა უსაფრთხოდ წარმოებას.

Repair work on 500 sq.m.
According to the plan-schedule agreed with the National Dispatch Center of Georgia, 500 sq.m. “Assureti” was under repair from October 10, 2020 to October 24, 2020. During the period of EGK repair, important repair works were performed, which were necessary for the reliability of the transmission line and the stability of the power system. In particular: repair spiral clamps were placed on damaged wires, broken and defective transformers and insulators were replaced, protective screens were straightened. The “Assureti” transmission line moves from the “Ksani-500” station to the Didgori mountain, in the area of ​​strong wind, which is why, in order to prevent trees from falling on the wires of the transmission line, high trees and plants were removed.
The works were carried out by the staff of Tbilisi State University and Transport Service. The progress of the works was coordinated and monitored by Vakhtang Kikvadze, the manager of operation and construction of the electric transmission lines of Eastern Georgia, who also controlled the safe performance of the works by the staff.