2023 წლის 29 დეკემბერს ჩატარებულ იქნა სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.ნ. 211324468) აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრება (ოქმი №3). ზემოაღნიშნული კრების დღის წესრიგით გათვალისწინებულ საკითხებზე მიღებულ იქნა შემდეგი გადაწყვეტილებები:
№1 საკითხზე – სს გეს „საქრუსენერგო“-ს 2024 წლის ბიზნეს-გეგმის დამტკიცების შესახებ.
გადაწყვეტილება (მიღებულია ერთხმად): დამტკიცდეს სს გეს „საქრუსენერგო“-ს 2024 წლის ბიზნეს-გეგმა დანართი №1-ის შესაბამისად.
№2 საკითხზე – სს გეს „საქრუსენერგო“-ს 2023 წლის ფინანსური ანგარიშისა და ანგარიშგების აუდიტის ჩატარების მიზნით აუდიტორული კომპანიის არჩევის შესახებ.
გადაწყვეტილება (მიღებულია ერთხმად): სს გეს „საქრუსენერგო“-ს 2023 წლის ფინანსური ანგარიშისა და ანგარიშგების აუდიტის ჩატარების მიზნით არჩეულ იქნას აუდიტორული კომპანია შპს “KPMG Georgia”.
№3 საკითხზე – „მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს ახალი კანონის მოთხოვნებთან  შესაბამისობაში მოყვანის მიზნით სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სადამფუძნებლო შეთანხმებისა და  წესდების ახალი რედაქციით დამტკიცების შესახებ.
გადაწყვეტილება (მიღებულია ერთხმად):
• „მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს ახალი კანონის მოთხოვნებთან შესაბამისობაში მოყვანის მიზნით დამტკიცდეს სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სადამფუძნებლო შეთანხმება დანართი №3-ის შესაბამისად და წესდება ახალი რედაქციით დანართი №4-ის შესაბამისად;
• დაევალოს სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს გენერალურ დირექტორს უზრუნველყოს საზოგადოების სადამფუძნებლო შეთანხმებისა და წესდების ახალი რედაქციით სსიპ „საჯარო რეესტრის ეროვნული გააგენტო“-ს მიერ რეგისტრაციისათვის აუცილებელი ღონისძიებების გატარება და მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრში დარეგისტრირებულ მონაცემების ცვლილებებთან დაკავშირებული აუცილებელი ღონიძიებების (აუცილებლობის შემთხვევაში) უზრუნველყოფა, საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად.

29 декабря 2023 года состоялось внеочередное общее собрание акционеров (Протокол №3) АО ГП «Сакрусэнерго» (№ 211324468), на котором приняты следующие решения по вопросам, включенным в повестку дня указанного собрания. :
По вопросу № 1 – об утверждении бизнес-плана АО ГП «Сакрусэнерго» на 2024 год.
Решение (принято единогласно): Утвердить бизнес-план АО ГП «Сакрусэнерго» на 2024 год согласно приложению № 1.
По вопросу № 2 – о выборе аудиторской организации для проведения проверки финансовой отчетности и отчетности АО «Сакрусэнерго» за 2023 год.
Решение (принято единогласно): Для целей проверки финансового отчета и отчетности АО «Сакрусэнерго» за 2023 год выбрать аудиторскую компанию ООО «КПМГ Джорджия».
По вопросу №3 – об утверждении учредительного договора и устава АО «Сакрусэнерго» в целях приведения его в соответствие с требованиями нового закона Грузии «О предпринимателях».
Решение (принято единогласно):
В целях соблюдения требований нового закона Грузии «О предпринимателях» учредительный договор АО «Сакрусэнерго» должен быть утвержден согласно приложению № 3 и устав в новой редакции согласно приложению № 4. ;
Поручить Генеральному директору АО «Сакрусэнерго» обеспечить выполнение необходимых мероприятий по регистрации ТОО «Национальное агентство публичного реестра» с новой редакцией учредительного договора и устава общества и необходимых мер, связанных с изменением данных, зарегистрированных в реестре. предпринимателей и непредпринимательских (некоммерческих) юридических лиц (при необходимости) в соответствии с действующим законодательством Грузии.