2023 წლის 12 ნოემბერს, მისამართზე – საქართველო, ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის ქ. №1, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე დანიშნულია სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს მორიგი აქციონერთა საერთო კრება, შემდეგი დღის წესრიგით:
საკითხი №1. სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე 2021 წლის 4 იანვრის ხელშეკრულებაში ცვლილების შეტანის შესახებ შეთანხმების გაფორმებასთან დაკავშირებით.
საკითხი №2. სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის თეა გაბადაძის უფლებამოსილების ვადის ამოწურვასთან დაკაცვშირებით.

On November 12, 2023, at the address – Georgia, st. Tbilisi, Mark Bronstein St. No. 1, at 15:00 local time, the next general meeting of shareholders of JSC Sakrusenergo is scheduled, with the following agenda:
Issue #1.In connection with the signing of the agreement on the amendment of the contract of January 4, 2021 on the transfer of the transmission lines and their components owned by JSC GE “Sakrusenergo” to JSC “Georgian State Electric System” (transmission system operator) with the right of lifetime use (lease) and the provision of related maintenance and operation services .
Issue #2.With the resignation of Tea Gabadadze, a member of the Supervisory Board of JSC GE “Sakrusenergo”, nearing the expiration of his term of office.