სს გეს „საქრუსენერგოს“ ხელმძღვანელობამ 500 კვ ეგხ „იმერეთზე“ მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა
2018  წლის 28 მარტს  500 კვ ეგხ „იმერეთზე“ მიმდინარე სამუშაოების მონიტორინგის მიზნით სს გეს „საქრუსენერგოს“ გენერალური დირექტორი ბაჩანა სულაძე,  ორგანიზაციის სხვა ხელმძღვანელი პირებთან ერთად  ზესტაფონისა და წალენჯიხის სს უბნებზე,  ზესტაფონის, თერჯოლის, წყალტუბოს, ხონის, მარტვილის, ჩხოროწყუსა და წალენჯიხის მუნიციპალიტეტებში იმყოფებოდნენ.
შეგახსენებთ, რომ 2018 წლის 23 მარტიდან 5 აპრილის ჩათვლით 500 კვ ეგხ „იმერეთი“ შეკეთებაში იმყოფება და მიმდინარეობს სამუშაოები, რომელიც მოიცავს იზოლატორების, გაცვეთილი სახაზო არმატურისა და განმბრჯენების  შეცვლის, ასევე მარყუჟების რეკონსტრუქციის სამუშაოებს, ეგხ-ს მაღლივ დათვალიერებას. შეკეთებაში ყოფნის პერიოდში ეგხ „იმერეთზე“ იზოლატორების შეცვლის სამუშაოებს „საქრუსენერგოს“ პერსონალთან ერთად კონტრაქტორი კომპანია ასრულებს.
აღნიშნული სამუშაოების შესრულება განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია ეგხ „იმერეთის“ ავარიული გამორთვების პრევენციის მიზნით. სხვა სარემონტო სამუშაოებთან ერთად 500 კვ ეგხ „იმერეთის“ შეკეთებაში ყოფნის პერიოდში ჯამში შეიცვლება 5 500 ცალამდე იზოლატორი, რაც მოახლოებული წყალდიდობის სეზონისათვის მნიშვნელოვნად აამაღლებს გადამცემი ხაზის უსაფრთხოებას და საიმედოობას.

Руководство АО ОЭС «СакРусэнерго» произвело осмотр текущих работ на ВЛ 500 кВ «Имерети»
28 марта 2018 года, Генеральный директор АО ОЭС «СакРусэнерго» Бачана Суладзе и другие руководящие лица Организации, с целью мониторинга текущих работ на ВЛ 500 кВ «Имерети», находились на Зестафонском и Цаленджихском участках АО, в муниципалитетах Зестафони, Терджола, Цкалтубо, Хони, Мартвили, Чхороцку и Цаленджиха.
С 28 марта по 5 апреля ВЛ 500 кВ «Имерети» находится в ремонте, проводятся работы по замене изоляторов, изношенных линейных арматур и распорок, по реконструкции петель, а также проводится высотный осмотр ВЛ.  В период ремонта, работы по замене изоляторов на ВЛ 500 кВ «Имерети», вместе с персоналом АО ОЭС «СакРусэенерго», выполняет компания контрактор.
Выполнение вышеуказанных работ является особенно важным с целью превенции аварийных отключений ВЛ 500 кВ «Имерети». Вместе с другими ремонтными работами, в период ремонта ВЛ 500 кВ «Имерети» в общем  будет заменено 5 500 изоляторов, что к приближающемуся сезону наводнений значительно повысит безопасность и надежность ВЛ.