330 კვ ეგხ „გარდაბანზე“ შეკეთებაში ყოფნის პერიოდში შესრულებული სარემონტო სამუშაოების შესახებ
ეროვნულ სადისპეტჩერო ცენტრთან  შეთანხმებით  330 კვ ეგხ „გარდაბანი“  შეკეთებაში ჩადგა 2020  წლის  03  და  04  სექტემბერს,  ელექტროგადამცემ ხაზზე საექსპლუატაციო  და სარემონტო სამუშაოების  წარმოების  მიზნით.
შეთანხმებული კალენდარული გეგმა-გრაფიკის მიხედვით 330 კვ ეგხ „გარდაბანი“ შეკეთებაში უნდა ჩამდგარიყო 6  დღით – 01 სექტემბრიდან  06  სექტემბრის  ჩათვლით.  გარკვეული მიზეზების გამო  ეგხ „გარდაბანი“ მიმდინარე  წელის სხავადასხვა დროს  შეკეთებაში იდგა  19 დღის განმავლობაში, რა დროსაც სს გეს „საქრუსენერგოს“ პერსონალმა შეასრულა  გეგმით გათვალისწინებული სარემონტო სამუშაოთა გარკვეული მოცულობები, რის  გამოც  დაჩენილი სამუშაოების შესასრულებლად საკმარისი იყო მისი ორი დღით  ჩაყენება შეკეთებაში.

In agreement with the National Dispatch Center, 330 kV substation “Gardabani” was put into repair on September 03 and 04, 2020, in order to carry out operational and repair works on the power transmission line.
According to the agreed calendar plan-schedule, 330 sq.m. “Gardabani” was to be repaired for 6 days – from September 1 to September 6 inclusive.Due to certain reasons, the so-called “Gardabani” was under repair for 19 days at different times of the current year, during which time the staff of JSC GE “Sakrusenergo” performed certain volumes of repair work provided for in the plan, due to which it was enough to put it in repair for two days to complete the work.