500 კვ ეგხ „იმერეთზე“ მიმდინარე სარემონტო სამუშაოების შესახებ
საქართველოს ეროვნულ სადისპეტჩერო ცენტრთან შეთანხმებით 500 კვ ეგხ „იმერეთი“ შეკეთებაში ჩადგა მიმდინარე წლის 15 მარტს და სარემონტო სამუშაოები ეგხ-ზე გასტანს 25 მარტის ჩათვლით. ეგხ-ს სეკეთებაში ყოფნის პერიოდში შესრულდება კომპანიის 2024 წლის ბიზნეს-გეგმით გათვალისწინებული სამუშაოები, მათ შორის გატეხილი იზოლატორებისა და განმბრჯენების, გაცვეთილი სახაზო არმატურის, მარყუჟებში დაზიანებული სადენების შეცვლის სამუშაოები და სხვა გადაუდებელი სამუშაოები რომელთა შესრულების საჭიროება გამოიკვეთება სარემონტო სამუშაოთა წარმოების პერიოდში.
500 კვ ეგხ „იმერეთზე“ მიმდინარე სარემონტო სამუშაოების წარმოებაზე მობილიზებულია სს გეს „საქრუსენერგოს“ წალენჯიხის, ზესტაფონისა და ხაშურის საექსპლუატაციო-სარემონტო უბნების, ასევე ტრანსპორტის სამსახურის პერსონალი და სპეცტექნიკა.
500 კვ ეგხ „იმერეთზე“ სარემონტო სამუშაოების წარმოებას მონიტორინგს და კორდინაციას უწევს დასავლეთ საქართველოს ეგხ-ების ექსპლუატაციისა და მშენებლობის მენეჯერი ანდრო ცხადაძე.  კონტროლს პერსონალის სამუშაოთა უსაფრთხოდ შესრულებაზე ახორციელებს შრომის უსაფრთხოებისა და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახურის უფროსი ფელიქს ჯანაშია და  შრომის უსაფრთხოებისა და ინფორმაციული ტექნოლოგიების სამსახურის უფროსის მოადგილე დემურ ბუაძე. ტრანსპორტისა და სპეცტექნიკის გამართულ ფუნქციონირებას უზრუნველყოფს ტრანსპორტის სამსახურის უფროსის მოადგილე გურამ ჯავშანაშვილი.

Repair work on IMERETI (500 kV)
By agreement with the National Dispatch Center of Georgia, the 500 kV IMERETI transmission line was taken out of service for maintenance on March 15 of the current year, and repair works on the line will continue through March 25.
During the outage period, works envisaged under the company’s 2024 business plan will be carried out, including the replacement of broken insulators and dampers, worn line fittings, damaged conductors in jumper loops, as well as other urgent works that may be identified during the repair process.
For the ongoing repair works on the 500 kV IMERETI transmission line, personnel and specialized equipment from Tsalenjikha, Zestafoni, and Khashuri operation and maintenance units of the JSC SAKRUSENERGO, as well as from the Transport Service, have been mobilized.
The repair works on the 500 kV IMERETI transmission line are being monitored and coordinated by Andro Tskhadadze, Manager of Transmission Line Operation and Construction for Western Georgia.
Oversight of safe work performance is carried out by Felix Janashia, Head of the Occupational Safety and Information Technologies Service, and Demur Buadze, Deputy Head of the same service.
The proper functioning of transport and special equipment is ensured by Guram Javshanashvili, Deputy Head of the Transport Service.