შესყიდვის ობიექტი:   500 კვ ეგხ „კავკასიონის“ N153-N232 (კოდორის ხეობა) ანძებს შორის მონაკვეთზე ჩასატარებელი სარემონტო სამუშაოები.
ქ.თბილისი                                                                                       06 ივლისი 2023 წ.
1. სს გეს „საქრუსენერგო“ შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს  მითითებული სამუშაოს შესყიდვისათვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული შესყიდვის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი უფლებამოსილია პრეტენდენტების შერჩევის მიზნით შეაფასოს მათი განაცხადებები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის  ხელშეკრულება.
• შემსყიდველი აფრთხილებს კონკურსში მონაწილეობის მსურველმა ყველა კომპანიას:
• ეგხ „კავკასიონის“ შეკეთებაში ყოფნის მითითებული ვადები საქართველოს ეროვნული სადისპეჩერო ცენტრის მოთხოვნით, სახელმწიფო და საზოგადოებრივი ინტერესებიდან გამომდინარე შესაძლებელია გარკვეული ვადით შემცირდეს ან/და სრულად გაუქმდეს.
ა)   განცხადება მონაწილეობაზეფორმა N2 (თან ერთვის);
ბ) ინფორმაცია ტექნიკური შესაბამისობის და ვადევის შესახებფორმა N3 (თან ერთვის, ტექნიკური დავალება);
გ)   ინფორმაცია შესასრულებელი სამუშაოს მოცულობების შესახებფორმა N4 (თან ერთვის);
ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება სამუშაოს დასრულებიდან და შესაბამისი მიღება – ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში.
დასაშვებია წინასწარი გადახდა.  ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული საბანკო გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე, რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას.
ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია 5 (ხუთი) საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული   ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია ხელშეკრულების ღირებულების  3,5% (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) ოდენობით. რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას.
• ცნობა რომ, არ ერიცხება დავალიანება ბიუჯეტის წინაშე;
• ცნობა რომ, ქონებას არ აქვს დადებული ყადაღა;
• ცნობა რომ, არ მიმდინარეობს კომპანიის ლიკვიდაცია ან რეორგანიზაცია;
• ბოლო 5 (ხუთი) წლის განმავლობაში ანალოგიური სამუშაოების შესრულების გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია (კონტრაქტორის ან ქვე-კონტრაქტორის რანგში) ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები;
1. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახური.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2023  წ.  14 ივლისის 11:00 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2023 წლის 14 ივლისს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
6. განაცხადი ძალაშია მინიმუმ 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში მისი წარდგენის დღიდან.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად გთხოვთ დაგვიკავშირდეთ: შესყიდვების სამსახურის 595 00 33 33, 597 58 78 58.

Purchase object: repair works to be carried out on the section between the towers of 500 sq.m.
JSC “Sakrusenergo” subsequently “purchaser” owns the funds for the purchase of the specified work. These funds will be used to ensure the performance of the purchase agreement concluded as a result of this procedure. In order to select the bidders, the buyer is authorized to evaluate their applications and conclude a purchase agreement with the winner no later than 10 (ten) days after the winner is identified.
At the request of the National Dispatch Center of Georgia, it is possible to shorten and/or completely cancel the specified period of stay of the so-called “Kavkasion” due to state and public interests.
b) information on technical compliance and schedule, form N3 (attached, technical assignment);
c) Information on the scope of the work to be performed, form N4 (attached);
Settlement with the supplier will be made within 10 (ten) calendar days after the completion of the work and the corresponding acceptance – after signing the act of handover.
After the signing of the contract, the supplier is obliged to present a guarantee of the performance of the contract issued by a licensed bank in Georgia in the amount of 3.5% of the contract value (the guarantee issued by the insurance company is not accepted) within 5 (five) banking days. whose term of validity should be 90 (ninety) calendar days longer than the term of performance of work.
Notice that no debt is accrued to the budget;
Notice that the company is not being liquidated or reorganized;
Documentation confirming the experience of performing similar works in the last 5 (five) years (as a contractor or sub-contractor), agreements and acceptance-handover acts;
Only those proposals that respond to the conditions mentioned in point 2, correspond to the technical task and the monetary parameter aimed at the procurement will be subject to evaluation.
The application should be submitted to the following address: St. Mark Bronstein’s N1, Procurement Service of JSC “Sakrusenergo”, Tbilisi.
The application deadline is 2023. July 14, 11:00 a.m. The application submitted after the expiry of the mentioned term will not be considered.
Applications will be evaluated on July 14, 2023 at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.