ბ)  ინფორმაცია საქონლის ფასების, მიწოდების ვადების, საქონლის სერთიფიკაციისა, საგარანტიო წერილის, საქონლის კონკურსით განსაზღვრულ ტექნიკურ პარამეტრებთან შესაბამისობის დადასტურების პირობების შესახებ და სხვა. (ფორმა №3, ფორმა №4);
ვ) პრეტენდენტს უფლება აქვს წინადადება წარმოადგინოს როგორც ერთ ასევე რამდენიმე ლოტზე ერთდროულად, პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს მითითებულ კრიტერიუმებს და უნდა წარმოადგინოს  მოთხოვნილი ინფორმაცია და მათი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია;
ზ) პრეტენდენტმა საკონკურსო წინადადებასთან ერთად, საკონკურსო განაცხადის კონკრეტული ლოტით მოთხოვნილი საქონლის ყველა პოზიციაზე უნდა წარმოადგინოს მწარმოებელი საწარმოს, ან ქარხანა-მწარმოებლის ოფიციალური სავაჭრო ორგანიზაციის მიერ პრეტენდენტის სახელზე გაცემული საგარანტიო წერილი, საქონლის დასახელების, რაოდენობისა და მიწოდების ვადების მითითებით, რომლის შესაბამისად, პროდუქციის ქარხანა-მწარმოებელი იღებს ვალდებულებას დაამზადოს, ხოლო თავად მწარმოებელი, ან მწარმოებლის ოფიციალური სავაჭრო ორგანიზაცია კისრულობს ვალდებულებას მიაწოდოს პრეტენდენტს, საკონკურსო დოკუმენტაციით და შესყიდვის ობიექტით განსაზღვრული პროდუქცია. ქარხანა-მწარმოებლის საგარანტიო წერილის არ ქონა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას;
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა 2024 წლის 15 თებერვლის 16:00 საათი. აღნიშნული ვადის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2024 წლის 15 თებერვალს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
5. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილება) და მოიცავდეს მიმწოდებლის მიერ გასაწევ ყველა ხარჯს მათ შორის დღგ-ს;
ინფორმაცია საქონლის ფასებისა და მიწოდების ვადების შესახებ – ფორმა 3 (სავალდებულოა წინამდებარე საკონკურსო დოკუმენტაციის კონკრეტული ლოტით მოთხოვნილი საქონლის ყველა პოზიციის შეთავაზება).

б) Информация о ценах на товар, условиях поставки, сертификации товара, гарантийном письме, условиях подтверждения соответствия товара техническим параметрам, определенным конкурсом, и другие. (Форма №3, Форма №4);
г) Если запрашивается аванс, он не должен превышать 30% стоимости контракта. Поставщик обязан предоставить банковскую гарантию (гарантия страховой компании не принимается) на соответствующую сумму запрашиваемого аванса, срок действия которой должен на 90 (девяносто) календарных дней превышать срок поставки товара. товары;
е) участник торгов имеет право подать предложение по одному или нескольким лотам одновременно, участник торгов должен соответствовать установленным критериям и должен представить запрашиваемую информацию и подтверждающую их документацию;
ж) Вместе с тендерным предложением участник тендера должен представить гарантийное письмо, выданное на имя претендента предприятием-производителем или официальной торговой организацией завода-изготовителя, с указанием наименования товара, количества и условий поставки в соответствии с с которым завод-изготовитель продукции обязуется изготовить, а сам изготовитель или официальная торговая организация изготовителя исполняет обязательство по поставке участнику торгов продукции, указанной в конкурсной документации и объекте закупки. Отсутствие гарантийного письма завода-изготовителя приведет к дисквалификации участника торгов;
Крайний срок подачи заявок — 15 февраля 2024 г., 16:00. Заявки, поданные после указанного срока, рассматриваться не будут.
Заявки будут рассматриваться 15 февраля 2024 года по адресу: ул. Марка Бронштейна №1, АО «Сакрусэнерго», Тбилиси.
Сведения о ценах и условиях поставки товара – форма № 3 (обязательно предложить все позиции товара, запрашиваемые конкретным лотом настоящей конкурсной документации).