შესყიდვის ობიექტი:   500 კვ  ეგხ ,,იმერეთის” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336,
1. სს გეს „საქრუსენერგო”  შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს  მითითებული სამუშაოს შესყიდვისათვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის შესაბამისად  დადგენილი წესით განხორციელებაზე, უფლებამოსილია პრეტენდენტების შერჩევის მიზნით შეაფასოს მათი განაცხადებები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის  ხელშეკრულება.
დ) დასაშვებია წინასწარი გადახდა.   ავანსის მოთხოვნის შემთხვევაში იგი არ უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების ღირებულების 30%-ს. მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული საბანკო გარანტია (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) მოთხოვნილი ავანსის შესაბამის ოდენობაზე, რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას .
ე) ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია 5 საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული   ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია ღირებულების  3,5% (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება) ოდენობით. რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოს შესრულების  ვადას.
ვ) პრეტენდენტი უნდა აკმაყოფილებდეს მითითებულ კრიტერიუმებს, უნდა წარმოადგინოს  მოთხოვნილი ინფორმაცია და მისი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია:
·ინჟინერ-ტექნიკური პერსონალის სია და გამოცდილება;
·ბოლო 5 წლის განმავლობაში არანაკლებ  20 კმ სიგრძის  500 კვ ეგხ-ს მშენებლობის გამოცდილება და მათი დამადასტურებელი დოკუმენტაცია – ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები;
·ინფორმაცია სადენის ჰიდრავლიკური დამჭიმი-სამუხრუჭე მანქანების, დასაწნეხი მოწყობილობების, ინსტრუმენტების, სამარჯვების, სპეცტექნიკისა და მანქანა-მექანიზმების რაოდენობაზე, რათა  ერთდროულად შეიძლებოდეს სამუშაოების წარმოება 500 კვ ეგხ “იმერეთის” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336 ანძებს შორის ოთხივე უბანზე დაზიანებული სადენების შეცვლისათვის ტექნიკური დავალების (თან ერთვის) შესაბამისად და განსაზღვრული მოცულობით (თან ერთვის), ასევე მათი საკუთრების ან/და  გამოყენების უფლების  დამადასტურებელი დოკუმენტაცია;
·15 კალენდარულ დღეზე გაწერილი სამუშაოთა წარმოების გრაფიკი  500 კვ ეგხ “იმერეთის” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336 ანძებს შორის ოთხივე უბანზე ცალ-ცალკე, ცალკეულ უბნებზე გამოსაყენებელი ტექნიკის მითითებით;
·უბნებზე დასაქმებული პერსონალის სია კვალიფიკაციისა და გამოცდილების მითითებით,  გაწერილი  ცალკ-ცალკე ოთხივე უბნისათვის;
·საქართველოში ლიცენზირებული ბანკის მიერ გაცემული წინადადების უზრუნველყოფის  საბანკო გარანტია შემოთავაზებული ღირებულების 1%-ს ოდენობით (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება), რომლის მოქმედების ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს წინადადებების გახსნის ვადას. წარმოდგენილი საბანკო გარანტია უნდა იყოს უპირობო და მისი ანაზღაურება უნდა მოხდეს შემსყიდველის მოთხოვნისთანავე.
·შეფასებას დაექვემდებარება მხოლოდ ის წინადადებები, რომელიც პასუხობს მე-2 პუნქტში აღნიშნულ პირობებს,  შეესაბამება  ტექნიკურ დავალებას  და 500 კვ ეგხ “იმერეთის” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336 ანძებს შორის ოთხივე უბანზე დაზიანებული სადენების შეცვლისათვის განსაზღვრულ მოცულობებს, ასევე  შესყიდვისთვის გათავლისწინებულ თანხობრივ პარამეტრს.
3. განაცხადი უნდა წარმოადგინოთ შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის N2, სს გეს „საქრუსენერგო”-ს კანცელარია.
4. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა  2015  წ.  21 აგვისტოს 18 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
5. განაცხადები შეფასდება 2015 წ. 21 აგვისტოს  შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარშალ გელოვანის N2, სს გეს „საქრუსენერგო”.
6. განაცხადი წარდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე მე-3 პუნქტში მითითებულ მისამართზე, დალუქულ კონვერტში წინააღმდეგ შემთხვევაში წინადადება არ განიხილება.
7. ფასები შემოთავაზებული უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილება);
8. განაცხადი ძალაშია მინიმუმ 30 კალენდარული დღის განმავლობაში მისი  წარდგენის დღიდან.
9. განაცხადი, რომელიც არ პასუხობს განცხადების  მე-2 პუნქტში აღნიშნულ პირობებს იქნება უარყოფილი, როგორც ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში,  მითითებულ მოთხოვნებთან შეუსაბამო.
10. გამარჯვებულად მიიჩნევა  და  შესყიდვის ხელშეკრულება დაიდება შემსყიდველ ორგანიზაციასა და იმ მიმწოდებელს შორის, რომელიც აკმაყოფილებს შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნებს და რომელმაც წარმოადგინა უმცირესი ფასი.

Purchase facility: 500 sq.m., “Imereti” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336,
1. JSC “Sakrusenergo” subsequently the “purchaser” owns the funds for the purchase of the specified work. These funds will be used to ensure the performance of the purchase agreement concluded as a result of this procedure. The buyer is responsible for carrying out the mentioned procedure in accordance with the prescribed manner, is authorized to evaluate their applications in order to select the bidders and conclude a purchase agreement with him no later than 10 days after the winner is identified.
2. Based on the above, the buyer invites you to participate in the price inquiry (competition) procedure and please submit your application according to the following documents and attached forms:
d) Advance payment is allowed. If an advance is requested, it should not exceed 30% of the contract value. The supplier is obliged to present a bank guarantee issued by a licensed bank in Georgia (a guarantee issued by an insurance company is not accepted) for the appropriate amount of the requested advance, the validity period of which must be 90 (ninety) calendar days longer than the term of performance of the work.
e) After the signing of the contract, the supplier is obliged to present a guarantee of the performance of the contract issued by a licensed bank in Georgia in the amount of 3.5% of the value (the guarantee issued by the insurance company is not accepted) within 5 banking days. whose term of validity should be 90 (ninety) calendar days longer than the term of performance of work.
f) The bidder must meet the specified criteria, must submit the requested information and its supporting documentation:
List and experience of engineer-technical personnel;
During the last 5 years, the experience of construction of 500 sq.m. of at least 20 km long and their supporting documentation – contracts and acceptance-handover acts;
Information on the number of hydraulic wire tensioning-braking machines, pressing devices, tools, winches, special equipment and machine-mechanisms, in order to be able to simultaneously perform works on the 500 kV power plant “Imereti” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336 masts in accordance with the technical task (attached) and with the specified volume (attached), as well as documentation confirming their ownership and/or right to use for replacing the damaged wires in all four areas;
· The schedule of works for 15 calendar days between the towers of 500 kV “Imereti” N21-N24, N45-N48, N323-N328, N330-N336 in all four areas separately, indicating the equipment to be used in individual areas;
The list of personnel employed in the districts with the indication of qualifications and experience, written separately for each of the four districts;
A bank guarantee issued by a licensed bank in Georgia in the amount of 1% of the proposed value (a guarantee issued by an insurance company is not accepted), the validity period of which should be 30 (thirty) calendar days beyond the bid opening period. The presented bank guarantee must be unconditional and its payment must be made immediately upon the buyer’s request.
· Only those proposals that respond to the conditions mentioned in point 2 will be evaluated , as well as the monetary parameter aimed at the purchase.
3. The application should be submitted to the following address: St. Tbilisi, Marshall Gelovani N2, Chancellery of JSC GE “Sakrusenergo”.
4. The deadline for receiving the application is 2015. August 21, 6 p.m. The application submitted after the expiry of the mentioned term will not be considered.
5. Applications will be evaluated in 2015. on August 21 at the following address: St. Tbilisi Marshall Gelovani N2, JSC GE “Sakrusenergo”.
6. The application must be submitted in the Georgian language to the address specified in point 3, in a sealed envelope, otherwise the proposal will not be considered.
7. Prices must be offered in national currency (offers submitted in other currencies will not be considered);
8. The application is valid for at least 30 calendar days from the date of its submission.
9. The application, which does not meet the conditions mentioned in paragraph 2 of the application, will be rejected as inconsistent with the specified requirements in the price inquiry (competition) procedure.
10. The winner will be considered and the purchase contract will be concluded between the procuring organization and the supplier who