სს გეს „საქრუსენერგომ” მონაწილეობა მიიღო ამა წლის 26 მაისს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში
სს გეს „საქრუსენერგომ” მონაწილეობა მიიღო ამა წლის 26 მაისს საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებაში. რუსთაველის გამზირზე, საქართველოს ენერგეტიკის სექტორის სხვა ორგანიზაციებთან  ერთად წარმოდგენილი იყო „საქრუსენერგოს”  კუთვნილი ტექნიკური საშუალებები, ხელსაწყოები და მძიმე ტექნიკა.
სს “საქრუსენერგოს” სტენდს პრემიერ-მინიტრი ირაკლი ღარიბაშვილი, ვიცე-პრემიერი კახა კალაძე, ქ. თბილისის მერი დავით ნარმანია და ხელისუფელბის სხვა წარმომადგენლები ესტუმრნენ, მათ სს “საქრუსენერგოს” გენერალურმა დირექტორმა რომეო მიქაუტაძემ კომპანიის საქმიანობა, კომპანიის სრულყოფილი მუშაობისათვის განკუთვნილი ტექნიკური საშუალებები და სპეცტექნიკა გააცნო. საზოგადოებას, მომავალ თაობებს საშუალება მიეცა უკეთ გაცნობოდა კომპანიას, ხელით შეხებოდნენ და მოესინჯათ  ენერგოსექტორის ფუნქციონირებისათვის საჭირო ტექნიკური აღჭურვილობა, რაც მათი სამომავლოდ ენერგეტიკის სფეროში მოღვაწეობისათვის დიდი სტიმული და მოტივაცია იქნება.

On May 26 the current year, JSC “Sakrusenergo”took part in event,to the devoted Independence Day of Georgia
On May 26 the current year,  JSC “Sakrusenergo”took part in event,to the devoted Independence Day of Georgia. On Rustaveli Avenue together with other organizations of sector of power industry of Georgia was presented the technical equipment, tools and heavy machinery owned by JSC “Sakrusenergo”.
The stand was visited by Prime Minister Irakli Garibashvili, Deputy Prime Minister, Minister of Energy Kakha Kaladze, Mayor David Narmania and other officials. General Director of JSC “Sakrusenergo” Romeo Mikautadze acquainted them with the activities of the company and the technical equipment. The younger generation has been able to touch and try out personally the technical equipment necessary for the functioning of the energy sector. That is a big motivation and incentive for further choice of profession.