კახა კალაძემ ელექრტოგადამცემ ხაზზე „ქართლი-2″ მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა
ენერგეტიკის მინისტრმა კახა კალაძემ და სს გაერთიანებული ენერგოსისტემა „საქრუსენერგო”–ს გენერალურმა დირექტორმა რომეო მიქაუტაძემ 500 კილოვოლტიან ელექტროგადამცემ ხაზზე „ქართლი–2″ მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერეს.
ელექტროგადამცემ ხაზზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დღეიდან დაიწყო და ერთ კვირაში დასრულდება. ელექტროგადამცემი ხაზი ერთმანეთთან ქვესადგურებს „დიდი ზესტაფონი” და „ქსანი–500″–ს აკავშირებს. დღეისათვის სარემონტო სამუშაოები ერთდროულად მიმდინარეობს ზესტაფონის, საჩხერის, გორისა და კასპის მუნიციპალიტეტებში გამავალ ელექტროგადამცემ ხაზის „ქართლი–2″–ის მონაკვეთზე.
სამუშაოების ფარგლებში, შეიცვლება 5300 ცალი იზოლატორი და სახაზო არმატურა, რაც მიშვნელოვნად გაზრდის ენერგოსისტემის საიმედოობას და ავარიული გამორთვების რაოდენობის შემცირებას.

Kakha Kaladze viewed rehabilitation works
Minister of Energy Kakha Kaladze and Director General of JSC UES “Sakrusenergo” – Romeo Mikautadze visited rehabilitation works which are carried out on the 500 kV “Kartli-2”.
Rehabilitation of power lines began today and will be completed within one week. Transmission line connects the substation “Didi Zestaponi” and “Ksani 500.” Now days, repair works is carried out in those areas power lines that run across municipalities: Zestaponi Sachkhere, Gori and Kaspi.
As part of rehabilitation works will be replaced by 5300 insulators and line fittings, which in turn will increase the reliability of the power system and reduce the number of outages.