კახა კალაძემ ელექრტოგადამცემ ხაზზე „ქართლი-2″ მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერა
ენერგეტიკის მინისტრმა კახა კალაძემ და სს გაერთიანებული ენერგოსისტემა „საქრუსენერგო”–ს გენერალურმა დირექტორმა რომეო მიქაუტაძემ 500 კილოვოლტიან ელექტროგადამცემ ხაზზე „ქართლი–2″ მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვალიერეს.
ელექტროგადამცემ ხაზზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დღეიდან დაიწყო და ერთ კვირაში დასრულდება. ელექტროგადამცემი ხაზი ერთმანეთთან ქვესადგურებს „დიდი ზესტაფონი” და „ქსანი–500″–ს აკავშირებს. დღეისათვის სარემონტო სამუშაოები ერთდროულად მიმდინარეობს ზესტაფონის, საჩხერის, გორისა და კასპის მუნიციპალიტეტებში გამავალ ელექტროგადამცემ ხაზის „ქართლი–2″–ის მონაკვეთზე.
სამუშაოების ფარგლებში, შეიცვლება 5300 ცალი იზოლატორი და სახაზო არმატურა, რაც მიშვნელოვნად გაზრდის ენერგოსისტემის საიმედოობას და ავარიული გამორთვების რაოდენობის შემცირებას.

Министр энергетики Каха Каладзе посетил восстановительные работы
Министр энергетики Каха Каладзе и генеральный директор АО ЕЭС «Сакрусэнерго» – Ромео Микаутадзе посетили восстановительные работы которые проводятся на ЛЭП 500 кВ «Картли-2».
Реабилитация ЛЭП началась сегодня и будет завершена в течение одной недели. ЛЭП связывает между собой подстанции «Диди Зестафони» и «Ксани 500». На сегодняшний день ремонтные работы ведутся одновременно на на тех участках ЛЭП , которые проходят по муниципалитетам: Зестафони, Сачхере, Гори и Каспи.
В рамках реабилитационных работ будут заменены 5300 изоляторов и линейной арматуры, что в свою очередь увеличит надежность энергосистемы и снизит количество аварийных отключений.