საქართველოს ენერგეტიკის მინისტრი ილია ელოშვილი ამა წლის 14 ოქტომბერს ენერგოკომპანიებს შორის მინი საფეხბურთო ჩემპიონატის ფინალური შეხვედრას დაესწრო.
საქართველოს ენერგეტიკის მინისტრი ილია ელოშვილი ამა წლის 14 ოქტომბერს ენერგოკომპანიებს შორის მინი საფეხბურთო ჩემპიონატის ფინალური შეხვედრას დაესწრო. ფინალური მატჩში კომპანია „სოკარ ჯორჯია გაზისა” და სს „საქრუსენერგოს”გუნდები დაუპირისპირდნენ ერთმანეთს. დაძაბული შეხვედრა ჩვენი გუნდის გამარჯვებით, ანგარიშით 5:3 დასრულდა. მატჩის შემდეგ ტურნირის საზეიმო დახურვის ღონისძიება გაიმართა, სადაც ენერგეტიკის მინისტრმა მადლობა გადაუხადა მონაწილე გუნდებსა და მათ გულშემატკივრებს, ამის შემდეგ გაიმართა დაჯილდოების ცერემონიალი, რომელზეც ტურნირის I, II და III ადგილზე გასულ გუნდებს სიმბოლური მედლები და საჩუქრები გადაეცათ. ტურნირის ორი საპრიზო თასი: ტურნირის საუკეთესო მცველისა და საუკეთესო მოთამაშის, ჩვენი გუნდის ორ წევრს, დავით მაღლაკელიძესა და დიმიტრი ანდღულაძეს გადაეცათ.

14 октября т.г. Министр энергетики Грузии Илья Элошвили присутствовал на финальной встрече чемпионата по мини футболу между компаниями энергетической системы Грузии. В финальном матче между собой сражались футбольные команды «Сокар Джорджиа Газ» и «СакРусэнерго». В напряженной борьбе со счетом 5:3 победу одержала наша команда.
После матча состоялась торжественная церемония закрытия турнира, Министр энергетики поблагодарил всех участников турнира и их болельщиков, после чего состоялась церемония награждения. Командам вышедшим на 1, 2 и 3 места были вручены символические медали. Два призовых кубка: Лучший защитник турнира и лучший игрок были вручены игрокам нашей команды, соответственно: Давиду Маглакелидзе и Димитрию Андгуладзе.