სსს „ეეს ფედერალური ქსელური კომპანიის“ დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში
2018 წლის 6-8 ივნისს საქართველოში საქმიანი ვიზიტით იმყოფებოდა საჯარო სააქციო საზოგადოება „ეეს ფედერალური ქსელური კომპანიის“ დელეგაცია, რომელსაც მმართველობის თავმჯდომარე ანდრეი მუროვი ხელმძღვანელობდა. ისინი ეწვივნენ სს გეს „საქრუსენერგოს”, დაათვალიერეს კომპანიის სათაო ოფისი, დამხმარე შენობა-ნაგებობები და ტექნიკა.
შეხვედრა გაიმართა კომპანია სს გეს „საქრუსენერგოს“ გენერალურ დირექტორთან, მის მოადგილეებთან და სხვა ხელმძღვანელ პირებთან. კომპანიის გენერალურმა დირექტორმა ბაჩანა სულაძემ სტუმრებს კომპანიის საქმიანობის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა.  შეხვედრაზე განიხილეს სს გეს „საქრუსენერგოს“ ძირითადი მიმართულებები, მიმდინარე და სამომავლო პროექტები.
ვიზიტის ფარგლებში საჯარო სააქციო საზოგადოება „ეეს ფედერალური ქსელური კომპანიის“ მმართველობის თავმჯდომარე ანდრეი მუროვმა  შეხვედრა გამართა საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრ დიმიტრი ქუმსიშვილთან. შეხვედრას ასევე დაესწრნენ ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე რომეო მიქაუტაძე და სს გეს „საქრუსენერგოს“ გენერალური დირექტორი ბაჩანა სულაძე.
შეხვედრაზე პირველმა ვიცე-პრემიერმა სტუმრებს ქვეყნის ენერგეტიკის ბაზრის რეფორმირებისა და ელექტროენერგიის თავისუფალი ბაზრის ჩამოყალიბების შესახებ ესაუბრა. დასასრულს, მხარეები სს გეს „საქრუსენერგოს“ შემდგომი განვითარების ხელშეწყობაზე შეთანხმდნენ.

On June 6-8, 2018, the delegation of Federal Grid Company UES headed by the chairman of the Management Board of FGC UES, Andrey Murov, paid an official visit to Georgia. They visited JSC UES SAKRUSENERGO, viewed the head office, additional constructions and techniques there.
The official meeting was held with the Director General, deputy directors and other officials of JSC UES SAKRUSENERGO. Bachana Suladze, the Director General, gave a presentation about the work of the company to the guests.
The basic directions of JSC UES SAKRUSENERGO activities, ongoing and planned projects were the main topics for discussion at the meeting.
In the framework of the visit, Andery Murov, the chairman of the Management Board of FGC UES, held a meeting with the first vice PM of Georgia, Minister of Economy and Sustainable Development, Dimitry Kumsishvili. The deputy Minister of Economy and Sustainable Development, Romeo Mikautadze and the Director General of JSC UES SAKRUSENERGO, Bachana Suladze also attended the meeting.
The first vice PM of Georgia Dimitry Kumsishvili introduced the reforms targeted at the country’s energy market and establishing of the free market to the guests. In the end, the participants of the meeting agreed on promoting further development of the JSC UES SAKRUSENERGO.