სსს „ეეს ფედერალური ქსელური კომპანიის“ დელეგაციის ვიზიტი საქართველოში
2018 წლის 6-8 ივნისს საქართველოში საქმიანი ვიზიტით იმყოფებოდა საჯარო სააქციო საზოგადოება „ეეს ფედერალური ქსელური კომპანიის“ დელეგაცია, რომელსაც მმართველობის თავმჯდომარე ანდრეი მუროვი ხელმძღვანელობდა. ისინი ეწვივნენ სს გეს „საქრუსენერგოს”, დაათვალიერეს კომპანიის სათაო ოფისი, დამხმარე შენობა-ნაგებობები და ტექნიკა.
შეხვედრა გაიმართა კომპანია სს გეს „საქრუსენერგოს“ გენერალურ დირექტორთან, მის მოადგილეებთან და სხვა ხელმძღვანელ პირებთან. კომპანიის გენერალურმა დირექტორმა ბაჩანა სულაძემ სტუმრებს კომპანიის საქმიანობის შესახებ პრეზენტაცია წარუდგინა.  შეხვედრაზე განიხილეს სს გეს „საქრუსენერგოს“ ძირითადი მიმართულებები, მიმდინარე და სამომავლო პროექტები.
ვიზიტის ფარგლებში საჯარო სააქციო საზოგადოება „ეეს ფედერალური ქსელური კომპანიის“ მმართველობის თავმჯდომარე ანდრეი მუროვმა  შეხვედრა გამართა საქართველოს ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრ დიმიტრი ქუმსიშვილთან. შეხვედრას ასევე დაესწრნენ ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე რომეო მიქაუტაძე და სს გეს „საქრუსენერგოს“ გენერალური დირექტორი ბაჩანა სულაძე.
შეხვედრაზე პირველმა ვიცე-პრემიერმა სტუმრებს ქვეყნის ენერგეტიკის ბაზრის რეფორმირებისა და ელექტროენერგიის თავისუფალი ბაზრის ჩამოყალიბების შესახებ ესაუბრა. დასასრულს, მხარეები სს გეს „საქრუსენერგოს“ შემდგომი განვითარების ხელშეწყობაზე შეთანხმდნენ.

Визит делегации ПАО «ФСК ЕЭС» в Грузию
6-8 июня 2018 года,  делегация  ПАО «ФСК ЕЭС» , во главе с   Председателем правления Андреем Муровым, пребывала с деловым визитом  в Грузии.  Они посетили  компанию  АО ОЭС «СакРусэнерго» , осмотрели  головной офис, вспомогательное здание и технику.
Состоялась встреча с Генеральным  директором  АО ОЭС  «СакРусэнерго» ,  с  заместителями Генерального директора  и  другими руководящими  лицами.
Генералный Директор компании  АО ОЭС «СакРусэнерго»  Бачана Суладзе представил  гостям презентацию о деятельности  компании. Обсуждались основные направления,  текущие и будущие проекты.
В рамках визита ПАО «ФСК ЕЭС»,  Председатель правления Андрей Муров встретился с  министром экономики и устойчивого развития Грузии Дмитрием Кумсишвили.  На встрече  также присутствовали заместитель министра  экономики и устойчивого развития Грузии  Ромео Микаутадзе и Генеральный директор АО ОЭС «СакРусэнерго» Бачана Суладзе.
На встрече Первый вице-премьер обсудил с гостями вопросы о развитии рынка энергетики  и создании свободного рынка электроэнергии в стране.