2023 წლის 29 დეკემბერს, მისამართზე – საქართველო, ქ. თბილისი, მარკ ბრონშტეინის ქ. №1, ადგილობრივი დროით 15:00 საათზე დანიშნულია სს გეს
,,საქრუსენერგო’’-ს აქციონერთა რიგგარეშე საერთო კრება, შემდეგი დღის წესრიგით: საკითხი №1. სს გეს „საქრუსენერგო“-ს 2024 წლის ბიზნეს-გეგმის დამტკიცების შესახებ. საკითხი №2. სს გეს „საქრუსენერგო“-ს 2023 წლის ფინანსური ანგარიშისა და ანგარიშგების აუდიტის ჩატარების მიზნით აუდიტორული კომპანიის არჩევის შესახებ.
საკითხი №3. „მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს ახალი კანონის მოთხოვნებთან შესაბამისობაში მოყვანის მიზნით სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სადამფუძნებლო შეთანხმებისა და წესდების ახალი რედაქციით დამტკიცების შესახებ.

About general assembly of shareholders of OAO «Sakrusenergo».
On December 29, 2023, at the address – Georgia, st. Tbilisi, Mark Bronstein St. No. 1, at 15:00 local time, SS Ges
“Sakrusenergo” shareholders’ extraordinary general meeting, with the following agenda: Issue No. 1. On the approval of the 2024 business plan of JSC GE “Sakrusenergo”. Issue #2. On the selection of an auditing company for the purpose of auditing the 2023 financial report and reporting of JSC GE “Sakrusenergo”.
Issue #3. On the approval of the founding agreement and charter of JSC Sakrusenergo in order to bring it into compliance with the requirements of the new law of Georgia “On Entrepreneurs”.