2023 წლის 13 ნოემბერს ჩატარებულ იქნა სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.ნ. 211324468) აქციონერთა რიგგარეშე საერთო და კრების დღის წესრიგით გათვალისწინებულ საკითხებზე მიღებულ იქნა შემდეგი გადაწყვეტილებები
1 საკითხზე – სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე სს გეს „საქრუსენერგოს“ და სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემას“ შორის 2021 წლის 4 იანვარს დადებულ ხელშეკრულებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ შეთანხმების მოწონების თაობაზე.
გადაწყვეტილება:
1.1. მოწონებულ იქნეს სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე სს გეს „საქრუსენერგოს“ და სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემას“ შორის 2021 წლის 4 იანვარს დადებულ ხელშეკრულებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ შეთანხმების გაფორმება წინამდებარე ოქმის დანართი №1-ის შესაბამისად.
1.2. სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე სს გეს „საქრუსენერგოს“ და სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემას“ შორის 2021 წლის 4 იანვარს დადებულ ხელშეკრულებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ შეთანხმებაზე ხელმოწერის უფლებამოსილება მიენიჭოს „სს გეს „საქრუსენერგო“-ს გენერალურ დირექტორს ბაჩანა ზურაბის ძე სულაძეს (პ/ნ 01007007571), წინამდებარე ოქმის დანართი №1-ის შესაბამისად;
1.3. დაევალოს „სს გეს „საქრუსენერგო“-ს გენერალურ დირექტორს ბაჩანა ზურაბის ძე სულაძეს (პ/ნ 01007007571) შესაბამისი ცვლილებების დარეგისტრირება, საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად.
2 საკითხზე – სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის თეა გაბადაძის უფლებამოსილების ვადის ამოწურვის შესახებ.
2.1. არჩეულ იქნას სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობაში თეა გაბადაძე (პირადი №01024021321).
2.2. მოწონებულ იქნას თეა გაბადაძესთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულების პროექტი წინამდებარე ოქმის დანართი №2-ის შესაბამისად;
2.3. მიენიჭოს სს გეს „საქრუსენერგოს“ რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების თავმჯდომარეს თეა გაბადაძესთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულებაზე ხელმოწერის უფლებამოსილება;
2.4. საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის თეა გაბადაძის საქმიანობის ყოველთვიური ანაზღაურების ოდენობა განისაზღვროს სს გეს „საქრუსენრგო“-ს 2016 წლის 29 დეკემბრის რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების (ოქმი №5) გადაწყვეტილების 3.3. პუნქტის შესაბამისად;
2.5. დაევალოს სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს გენერალურ დირექტორს სათანადო ცვლილებების რეგისტრაცია საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.

On November 13, 2023, an extraordinary general meeting of shareholders of JSC “Sakrusenergo” (S.N. 211324468) was held and the following decisions were made on the issues included in the agenda of the meeting
On issue 1 – regarding the transfer of power transmission lines and their components owned by JSC JSC “Sakrusenergo” with the right of lifetime use (lease) to JSC “Georgian State Electric System” (transmission system operator) and the provision of related maintenance and operation services to JSC GSC “Sakrusenergo” and JSC ” “State Electricity System of Georgia” on January 4, 2021 regarding the approval of the agreement on amendments to the contract.
Decision:
1.1. To approve the transfer of power transmission lines and their components owned by JSC “Sakrusenergo” to JSC “State Electric System of Georgia” (operator of the transmission system) with a lifetime right of use (lease) and the provision of related maintenance and operation services to JSC GSC “Sakrusenergo” and JSC “Georgia” Signing of an agreement on amendments to the contract concluded on January 4, 2021 between “State Electric System” in accordance with Appendix No. 1 of this protocol.
1.2. Regarding the transfer of power transmission lines and their components owned by JSC GES “Sakrusenergo” to JSC “State Electric System of Georgia” (operator of the transmission system) with a lifetime right of use (lease) and the provision of related maintenance and operation services to JSC GSC “Sakrusenergo” and JSC “State Electric System of Georgia” The authority to sign the agreement on amendments to the contract concluded on January 4, 2021, shall be granted to Bachana Zurabis dze Suladze (P/N 01007007571), General Director of JSC GE “Sakrusenergo”, in accordance with Appendix No. 1 of this protocol;
1.3. To instruct the General Director of JSC GE “Sakrusenergo” Bachana Zurabi dze Suladze (P/N 01007007571) to register the relevant changes, in accordance with the legislation in force in Georgia.
On 2 issues – about the expiration of the term of office of Tea Gabadadze, member of the Supervisory Board of JSC GE “Sakrusenergo”.
2.1. Tea Gabadadze (personal number 01024021321) should be elected to the Supervisory Board of JSC Sakrusenergo.
2.2. To approve the draft of the employment contract to be signed with Tea Gabadadze in accordance with Appendix No. 2 of the present minutes;
2.3. to grant the authority to sign the employment contract to be signed with Thea Gabadadze, the chairman of the extraordinary general meeting of shareholders of JSC “Sakrusenergo”;
2.4. The amount of the monthly compensation for the activity of Tea Gabadadze, a member of the Supervisory Board of the Society, shall be determined by decision 3.3 of the December 29, 2016 Extraordinary General Meeting of Shareholders (Minutes No. 5) of JSC GE “Sakrusenrgo”. in accordance with the clause;
2.5. To instruct the General Director of JSC “Sakrusenergo” to register the appropriate changes in accordance with the legislation of Georgia.