2023 წლის 13 ნოემბერს ჩატარებულ იქნა სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.ნ. 211324468) აქციონერთა რიგგარეშე საერთო და კრების დღის წესრიგით გათვალისწინებულ საკითხებზე მიღებულ იქნა შემდეგი გადაწყვეტილებები
1 საკითხზე – სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე სს გეს „საქრუსენერგოს“ და სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემას“ შორის 2021 წლის 4 იანვარს დადებულ ხელშეკრულებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ შეთანხმების მოწონების თაობაზე.
გადაწყვეტილება:
1.1. მოწონებულ იქნეს სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე სს გეს „საქრუსენერგოს“ და სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემას“ შორის 2021 წლის 4 იანვარს დადებულ ხელშეკრულებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ შეთანხმების გაფორმება წინამდებარე ოქმის დანართი №1-ის შესაბამისად.
1.2. სს გეს „საქრუსენერგოს“ საკუთრებაში არსებული ელეტროგადამცემი ხაზებისა და მათი კომპონენტების, უვადო სარგებლობის უფლებით (იჯარით) სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემისათვის“ (გადამცემი სისტემის ოპერატორი) გადაცემისა და თანმდევი სარემონტო-საექსპლუატაციო მომსახურების გაწევის თაობაზე სს გეს „საქრუსენერგოს“ და სს „საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსისტემას“ შორის 2021 წლის 4 იანვარს დადებულ ხელშეკრულებაში ცვლილებების შეტანის შესახებ შეთანხმებაზე ხელმოწერის უფლებამოსილება მიენიჭოს „სს გეს „საქრუსენერგო“-ს გენერალურ დირექტორს ბაჩანა ზურაბის ძე სულაძეს (პ/ნ 01007007571), წინამდებარე ოქმის დანართი №1-ის შესაბამისად;
1.3. დაევალოს „სს გეს „საქრუსენერგო“-ს გენერალურ დირექტორს ბაჩანა ზურაბის ძე სულაძეს (პ/ნ 01007007571) შესაბამისი ცვლილებების დარეგისტრირება, საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად.
2 საკითხზე – სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის თეა გაბადაძის უფლებამოსილების ვადის ამოწურვის შესახებ.
2.1. არჩეულ იქნას სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობაში თეა გაბადაძე (პირადი №01024021321).
2.2. მოწონებულ იქნას თეა გაბადაძესთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულების პროექტი წინამდებარე ოქმის დანართი №2-ის შესაბამისად;
2.3. მიენიჭოს სს გეს „საქრუსენერგოს“ რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების თავმჯდომარეს თეა გაბადაძესთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულებაზე ხელმოწერის უფლებამოსილება;
2.4. საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრის თეა გაბადაძის საქმიანობის ყოველთვიური ანაზღაურების ოდენობა განისაზღვროს სს გეს „საქრუსენრგო“-ს 2016 წლის 29 დეკემბრის რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების (ოქმი №5) გადაწყვეტილების 3.3. პუნქტის შესაბამისად;
2.5. დაევალოს სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს გენერალურ დირექტორს სათანადო ცვლილებების რეგისტრაცია საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.

13 ноября 2023 года состоялось внеочередное общее собрание акционеров АО «Сакрусэнерго» (№ 211324468) и приняты следующие решения по вопросам, включенным в повестку дня собрания.
По вопросу 1 – о передаче принадлежащих АО «Сакрусэнерго» линий электропередачи и их компонентов с правом пожизненного пользования (аренды) АО «Грузинская государственная электросистема» (оператор системы передачи) и обеспечения соответствующего обслуживания и эксплуатационные услуги АО ГСК «Сакрусэнерго» и АО «Государственная электроэнергетическая система Грузии» 4 января 2021 года в части утверждения соглашения о внесении изменений в контракт.
Решение:
1.1. Одобрить передачу принадлежащих АО «Сакрусэнерго» линий электропередачи и их компонентов АО «Государственная электросистема Грузии» (оператору системы передачи) с пожизненным правом пользования (аренды) и обеспечением соответствующего обслуживания и эксплуатации. услуги АО ГСК «Сакрусэнерго» и АО «Грузия» Подписание соглашения о внесении изменений в договор, заключенный 4 января 2021 года между «Государственной электросистемой» согласно приложению № 1 к настоящему протоколу.
1.2. О передаче линий электропередачи и их компонентов, принадлежащих АО ГЭС «Сакрусэнерго», АО «Государственная электросистема Грузии» (оператору системы передачи) с пожизненным правом пользования (аренды) и обеспечением соответствующего обслуживания и эксплуатации. услуги АО ГСК «Сакрусэнерго» и АО «Государственная электросистема Грузии». Полномочия на подписание соглашения об изменениях в контракте, заключенном 4 января 2021 года, предоставить Бачане Зурабис дзе Суладзе (P/N 01007007571), генеральный директор Директор АО ГП «Сакрусэнерго», согласно приложению № 1 к настоящему протоколу;
1.3. Поручить Генеральному директору АО ГП «Сакрусэнерго» Бачане Зураби дзе Суладзе (Р/Н 01007007571) зарегистрировать соответствующие изменения, в соответствии с действующим законодательством Грузии.
По 2 вопросам — об истечении срока полномочий Теи Габададзе, члена наблюдательного совета АО ГП «Сакрусэнерго».
2.1. Теа Габададзе (личный номер 01024021321) должна быть избрана в состав наблюдательного совета АО «Сакрусэнерго».
2.2. Утвердить проект трудового договора, подлежащего подписанию с Теа Габададзе, согласно приложению № 2 к настоящему протоколу;
2.3. предоставить полномочия на подписание трудового договора с председателем внеочередного общего собрания акционеров АО «Сакрусэнерго» Теей Габададзе;
2.4. Размер ежемесячного вознаграждения за деятельность члена Наблюдательного совета Общества Теи Габададзе определяется решением 3.3 внеочередного общего собрания акционеров АО «GE» от 29 декабря 2016 года (протокол №5). Сакрусенрго». в соответствии с пунктом;
2.5. Поручить Генеральному директору АО «Сакрусэнерго» зарегистрировать соответствующие изменения в соответствии с законодательством Грузии.