2022 წლის 30 დეკემბერს ჩატარებულ იქნა სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.ნ. 211324468) რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრება (ოქმი №3) და დღის წესრიგით გათვალისწინებულ №3 საკითხზე მიღებულ იქნა შემდეგ გადაწყვეტილება:
საკითხი №3. სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს ოთხი წევრის უფლებამოსილებების ვადის ამოწურვის შესახებ.
გადაწყვეტილება:
3.1. არჩეულ იქნან სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობაში 3 (სამი) წლის ვადით შემდეგი კანდიდატები:
– ალექსეი მოლსკი;
– ავთანდილ თევზაძე;
– მადინა კალოევა;
– ივანე როსტიაშვილი.
3.2. მოწონებულ იქნას წინამდებარე გადაწყვეტილების პროექტის 3.1. პუნქტში მითითებულ კანდიდატებთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულების პროექტი დანართი №3-ის შესაბამისად;
3.3. მიენიჭოს სს გეს „საქრუსენერგოს“ რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების თავმჯდომარეს, წინამდებარე გადაწყვეტილების პროექტის 3.1. პუნქტში მითითებულ კანდიდატებთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულებებზე ხელმოწერის უფლებამოსილება;
3.4. დაევალოს სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარისა და საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილის არჩევა;
3.5. საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრების საქმიანობის ყოველთვიური ანაზღაურების ოდენობა განისაზღვროს სს გეს „საქრუსენრგო“-ს 2016 წლის 29 დეკემბრის რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების №5 ოქმის გადაწყვეტილების 3.3. პუნქტის შესაბამისად;
3.6. დაევალოს სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს გენერალურ დირექტორს სათანადო ცვლილებების რეგისტრაცია საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.

Об общем собрании акционеров АО ГЭС «Сакрусэнергос» Об общем собрании акционеров АО ГЭС «Сакрусэнерго»
30 декабря 2022 года состоялось внеочередное общее собрание акционеров АО «Сакрусэнерго» (№ 211324468) (протокол №3) и по вопросу №3, включенному в повестку дня, было принято следующее решение:
Проблема №3. Об истечении полномочий четырех членов Наблюдательного совета АО ГП «Сакрусэнерго».
Решение:
3.1. В состав Наблюдательного совета АО «Сакрусэнерго» сроком на 3 (три) года должны быть избраны следующие кандидаты:
– Алексей Мольский;
– Автандил Тевзадзе;
– Мадина Калоева;
— Иване Ростиашвили.
3.2. 3.1 проекта настоящего решения утвердить. проект трудового договора, подлежащего подписанию с кандидатами, указанными в пункте, согласно приложению № 3;
3.3. Возложить на председателя внеочередного общего собрания акционеров АО ГП «Сакрусэнерго», п. 3.1 настоящего проекта решения. полномочия на заключение трудовых договоров с указанными в пункте кандидатами;
3.4. поручить избрание Председателя Наблюдательного Совета Общества и Заместителя Председателя Наблюдательного Совета АО ГП «Сакрусэнерго»;
3.5. Размер ежемесячного вознаграждения за деятельность членов Наблюдательного совета Общества определить в соответствии с решением 3.3 протокола № 5 внеочередного общего собрания акционеров АО «Сакрусэнерго» от 29 декабря 2016 года. . в соответствии с пунктом;
3.6. Поручить Генеральному директору АО «Сакрусэнерго» зарегистрировать соответствующие изменения в соответствии с законодательством Грузии.