2022 წლის 30 დეკემბერს ჩატარებულ იქნა სს გეს „საქრუსენერგო“-ს (ს.ნ. 211324468) რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრება (ოქმი №3) და დღის წესრიგით გათვალისწინებულ №3 საკითხზე მიღებულ იქნა შემდეგ გადაწყვეტილება:
საკითხი №3. სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს ოთხი წევრის უფლებამოსილებების ვადის ამოწურვის შესახებ.
გადაწყვეტილება:
3.1. არჩეულ იქნან სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს სამეთვალყურეო საბჭოს შემადგენლობაში 3 (სამი) წლის ვადით შემდეგი კანდიდატები:
– ალექსეი მოლსკი;
– ავთანდილ თევზაძე;
– მადინა კალოევა;
– ივანე როსტიაშვილი.
3.2. მოწონებულ იქნას წინამდებარე გადაწყვეტილების პროექტის 3.1. პუნქტში მითითებულ კანდიდატებთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულების პროექტი დანართი №3-ის შესაბამისად;
3.3. მიენიჭოს სს გეს „საქრუსენერგოს“ რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების თავმჯდომარეს, წინამდებარე გადაწყვეტილების პროექტის 3.1. პუნქტში მითითებულ კანდიდატებთან გასაფორმებელი სასამსახურო ხელშეკრულებებზე ხელმოწერის უფლებამოსილება;
3.4. დაევალოს სს გეს „საქრუსენერგო“-ს სამეთვალყურეო საბჭოს საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარისა და საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილის არჩევა;
3.5. საზოგადოების სამეთვალყურეო საბჭოს წევრების საქმიანობის ყოველთვიური ანაზღაურების ოდენობა განისაზღვროს სს გეს „საქრუსენრგო“-ს 2016 წლის 29 დეკემბრის რიგგარეშე აქციონერთა საერთო კრების №5 ოქმის გადაწყვეტილების 3.3. პუნქტის შესაბამისად;
3.6. დაევალოს სს გეს ,,საქრუსენერგო’’-ს გენერალურ დირექტორს სათანადო ცვლილებების რეგისტრაცია საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად.

On December 30, 2022, an extraordinary general meeting of shareholders of JSC “Sakrusenergo” (S.N. 211324468) was held (Minutes No. 3) and the following decision was made on issue No. 3 included in the agenda:
Issue #3. About the expiration of the powers of four members of the Supervisory Board of JSC GE “Sakrusenergo”.
Decision:
3.1. The following candidates should be elected to the Supervisory Board of JSC Sakrusenergo for a period of 3 (three) years:
– Alexei Molsky;
– Avtandil Tevzadze;
– Madina Kaloeva;
– Ivane Rostiashvili.
3.2. 3.1 of the draft of this decision should be approved. the draft employment contract to be signed with the candidates specified in the clause in accordance with Appendix No. 3;
3.3. To be assigned to the chairman of the extraordinary general meeting of shareholders of JSC GE “Sakrusenergo”, 3.1 of the present decision draft. the authority to sign the employment contracts to be signed with the candidates specified in the clause;
3.4. to be tasked with electing the Chairman of the Supervisory Board of the Society and the Deputy Chairman of the Supervisory Board of JSC GE “Sakrusenergo”;
3.5. The amount of the monthly compensation for the activities of the members of the Supervisory Board of the Society shall be determined in accordance with Decision 3.3 of the Minutes No. 5 of the Extraordinary General Meeting of Shareholders of JSC “Sakrusenrgo” on December 29, 2016. in accordance with the clause;
3.6. To instruct the General Director of JSC “Sakrusenergo” to register the appropriate changes in accordance with the legislation of Georgia.