სს გეს „საქრუსენერგო“ გიწვევთ ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილეობის მისაღებად 06.07.2021
შესყიდვის ობიექტი: ორჯაჭვა 330 კვ ეგხ „1.2 გარდაბანის“  პროექტის (მშენებლობის) განსახორციელებლად საკონსულტაციო – საზედამხედველო მომსახურეობა.
ქ. თბილისი                                                                                       5 ივლისი  2021 წ.
სს გეს „საქრუსენერგო“  შემდგომში “შემსყიდველი” ფლობს სახსრებს მითითებული მომსახურების შესყიდვისთვის. ეს სახსრები გამოყენებული იქნება ამ პროცედურის ჩატარების შედეგად დადებული  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების უზრუნველსაყოფად. შემსყიდველი პასუხისმგებელია აღნიშნული პროცედურის შესაბამისად  დადგენილი წესით განხორციელებაზე, უფლებამოსილია შეარჩიოს მოსაწვევი პირები, შეაფასოს მათი განაცხადები და გამარჯვებულის გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 დღისა დადოს მასთან  შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულება.
1. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, შემსყიდველი გიწვევთ ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურაში მონაწილეობის მისაღებად და გთხოვთ წარმოადგინოთ თქვენი განაცხადი შემდეგი დოკუმენტებისა და ფორმების მიხედვით:
დ) გადახდა განხორციელდება მომსახურების გაწევის ეტაპების მიხედვით, შესაბამისი მიღება – ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდეგ 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში.
ე) ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელი ვალდებულია 10 საბანკო დღის განმავლობაში წარმოადგინოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო საბანკო გარანტია ხელშეკრულების ღირებულების 3.5% ოდენობით (სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული გარანტია არ მიიღება). რომლის მოქმედების ვადა 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული მომსახურების დასრულების  ვადას.
• შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოს მიერ გაცემული ცნობა, პრეტენდენტის ქონებაზე საჯარო სამართლებრივი შეზღუდვის არ არსებობის შესახებ;
• ცნობა შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოდან ბიუჯეტის წინაშე დავალიანების არ არსებობის შესახებ;
• მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ:
ვ) შესყიდვაში მონაწილეობის მსურველი პირი აკრედიტირებული უნდა იყოს სსიპ „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო – აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ და უნდა აკმაყოფილებდნენ შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური დავალების პირობებს;
ზ) პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სსიპ „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო – აკრედიტაციის ცენტრის“ მიერ გაცემული აკრედიტაციის მოწმობა (A ტიპის ინსპექტირების ორგანო) შესაბამისი სფეროთი (ელექტრო ქსელები და სისტემები 1000 ვ და ზემოთ) რომლის მოქმედების ვადა უნდა აღემატებოდეს საკონსულტაციო საზედამხედველო მომსახურების გაწევის  ვადას.
1. განაცხადი წარმოდგენილ უნდა იქნას დახურულ კონვერტში შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის ქ. N1, სს გეს „საქრუსენერგო“-ს შესყიდვების სამსახური.
2. განაცხადის მიღების ბოლო ვადაა 2021 წლის 12 ივლისის 16 საათი. აღნიშნული ვადის გასვლის შემდეგ წარმოდგენილი განაცხადი არ განიხილება.
3. განაცხადები შეფასდება 2021 წ. 12 ივლისის შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი მარკ ბრონშტეინის N1, სს გეს „საქრუსენერგო“.
4. განაცხადი წარდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე მე-3 პუნქტში მითითებულ მისამართზე. უცხოური ორგანიზაციის მიერ წარმოდგენილ განაცხადს თან უნდა დაერთოს სერტიფიცირებული თარგმანი ქართულ ენაზე.
5. ფასები შემოთავაზებულ უნდა იქნას ეროვნულ ვალუტაში (სხვა ვალუტაში წარმოდგენილი წინადადება არ განიხილებადა მოიცავდეს პრეტენდენტის მიერ გასაწევ ყველა ხარჯს მათ შორის დღგ-ს
7. განაცხადი ძალაში უნდა იყოს მინიმუმ 30 კალენდარული დღის განმავლობაში მისი წარდგენის დღიდან.
8. შემოსული განაცხადის შეფასება იწარმოებს „ტექნიკური შესაბამისობის (დანართი N3), ფასებისა, გადახდის პირობებისა და მიწოდების ვადებისშესახებ (დანართი N4)“ მიხედვით. განაცხადი, რომელიც არ პასუხობს მე-2 პუნქტში აღნიშნულ პირობებს, ტექნიკურ დავალებას და შესყიდვისთვის განსაზღვრულ ფინანსურ პარამეტრს იქნება უარყოფილი, როგორც ფასთა გამოკითხვის (კონკურსის) პროცედურისთვის შემუშავებულ მოთხოვნებთან შეუსაბამო.
მომსახურების ღირებულება უნდა შეიცავდეს მიმწოდებლის ყველა ხარჯს მათ შორის დღგ-ს.
დამატებითი ინფორმაციის მისაღებად გთხოვთ დაგვიკავშირდეთ ტ.     595957070                   595 00 33 33

St. Tbilisi July 5, 2021
JSC “Sakrusenergo” subsequently the “purchaser” owns the funds for the purchase of the specified service. These funds will be used to secure the purchase agreement concluded as a result of this procedure. The buyer is responsible for implementing the mentioned procedure in accordance with the established procedure, is authorized to select invited persons, evaluate their applications and conclude a purchase agreement with him no later than 10 days after the winner is identified.
d) Payment will be made according to the stages of service provision, within 10 (ten) calendar days after signing the relevant acceptance-handover act.
e) After signing the contract, the supplier is obliged to provide an unconditional bank guarantee for the performance of the contract in the amount of 3.5% of the contract value within 10 banking days (the guarantee issued by the insurance company will not be accepted). The term of validity of which should be 90 (ninety) calendar days longer than the term of completion of the services stipulated in the contract.
a certificate issued by the relevant authorized body, on the absence of public legal restrictions on the applicant’s property;
Notice from the relevant authorized body about the absence of debt to the budget;
Requirements related to licensing, accreditation, standards, quality compliance, etc. About the documents:
f) The person wishing to participate in the procurement must be accredited by the “Unit National Accreditation Body – Accreditation Center” and must meet the conditions of the technical assignment of the procurement object;
g) The bidder must present the accreditation certificate (type A inspection body) issued by LSI “Unified National Accreditation Body – Accreditation Center” with the relevant field (electrical networks and systems 1000V and above) whose validity period should exceed the period of providing advisory and supervisory services.
The application should be submitted in a closed envelope to the following address: St. Tbilisi, Mark Bronstein st. N1, procurement service of JSC GES “Sakrusenergo”.
The application deadline is 16:00 on July 12, 2021. The application submitted after the expiry of the mentioned term will not be considered.
Applications will be evaluated in 2021. After July 12, at the following address: St. Mark Bronstein’s N1, JSC Sakrusenergo, Tbilisi.
The application must be submitted in the Georgian language to the address specified in point 3. A certified translation in Georgian must be attached to the application submitted by the foreign organization.
Prices must be offered in national currency (a proposal submitted in another currency will not be considered to include all costs to be paid by the bidder, including VAT
Delivery must be made in accordance with the information provided on prices and delivery schedules.
The application must be valid for at least 30 calendar days from the date of its submission.
The received application is evaluated according to “technical compliance (Appendix N3), prices, payment terms and delivery terms (Appendix N4)”. The application that does not respond to the conditions mentioned in point 2, the technical assignment and the financial parameter determined for the purchase will be rejected as inconsistent with the requirements developed for the price inquiry (competition) procedure.